Паспорти від «нечистого»: чи поїдуть рівненські батюшки до Європи 07 квітня 2017

Наша країна отримала зелене світло для безвізового режиму. Міграційна служба уже готується до ажіотажу. Адже скоро до них ринуться усі охочі скористатися майбутнім благом від Європи. Але є один нюанс. Не всі в Україні та в Рівному з радістю сприйняли звістку від Європейського парламенту. Мова йде про православних прихожан. Особливо тих, які, як вони кажуть, дотримуються «істинних» канонів віри.

 Старі документи в смітник

Перші розмови про безвізовий режим спонукали рівнян до дій. І не завжди правильних. Адже більшість вважає, що старі закордонні паспорти не діють. Тому їх потрібно викидати, або міняти. Проте це не так. Паспорт старого зразка буде дійсним доти, доки не завершиться його термін дії. Взагалі можна «на руках» мати два закордонні паспорти з електронним та без електронного носія. Аби отримати новий паспорт, потрібно звернутися із заявою до підрозділів міграційної служби, паспортного сервісу або в ЦНАП. Він буде коштувати 557 гривень. Його вироблятимуть 20 днів. Пришвидшене отримання вартує 810 гривень.


У 2016 році в місяць на Рівненщині люди виробляли близько 4 тисяч закордонних паспортів. За січень-лютий 2017 року до усіх підрозділів міграційної служби області уже звернулося близько 12 тисяч заявників. Пік ажіотажу очікують в червні. Як пояснив один з працівників візового центру, цей період їм просто доведеться пережити. Бо звичайні люди не мають відчути наслідки збільшення попиту. Тому особливих незручностей для клієнтів не прогнозується.

Ходою проти зла

У Рівному сотня людей вже кілька років бореться проти електронних документів. Вони називають себе православними городянами. За їх переконанням, нові документи можуть впливати на волю людини. Бо містять чіп, на якому може бути «мітка звіра». Нібито, її темні сили без відома людини туди помістили та пропонують разом із документами.

На перший погляд, звучить фантастично. Але ці люди уже провели близько десятка подібних акцій. Вони взагалі борються із всілякими нововведеннями, які містять слово «електронний». Не залишилася осторонь й тема введення у Рівному єдиної системи оплати проїзду в транспорті.

Православні приходили з іконами та хоругвами на сесію Рівнеради. Офіційно реєстрували звернення до міського голови Рівного Володимира Хомка. Паломники просили у нього одуматися та не примушувати усіх купувати електронний квиток, який мають запровадити корейці.

«Всі штрих-коди, кредитні та інші картки (в тому числі), проїзні квитки, пенсійні посвідчення, біометричні паспорти – це все атрибутика антихриста. Це великі репетиції і приготування людей для прийняття основної мітки, яка буде нанесена на правій руці, або на лобі людини», - йшлося у зверненні.

Під ним у Рівному підписалася 91 людина.

А батюшки їздять!


Рівненська єпархія УПЦ Київського патріархату переконує, що до цих людей не має ніякого відношення. Кажуть, що це не їх прихожани. І не вбачають зла в електронних документах. Адже уже давно подорожують світом та влаштовують різні паломницькі поїздки.

 

«Їздимо до Європи», фото Facebook

«Аби потрапити до Європи, потрібна віза. Для неї треба здавати ті ж самі біометричні дані. Ми з паломниками, як їдемо до Греції чи Ізраїлю, то постійно їх здаємо. Всередині нашої єпархії навіть такої дискусії не виникало. Тим паче, що патріарх Київський та всієї Руси-України Філарет має біометричний паспорт», - коментує ситуацію прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ КП Василь Рудницький.


А от в УПЦ, яка перебуває в єдності з Московським патріархатом, до біометричних паспортів поставилися серйозно. Цю тематику навіть обговорювали на засіданні Священного синоду. Додамо, що це один із найвищих органів управління в церкві.

Предстоятель, митрополит Онуфрій особисто виступав з цього приводу. Але позиція УПЦ, яка єдина з Російською православною церквою, здивувала. Єпископи прийняли компромісне рішення. Так би мовити, не нашим і не вашим. Своїх прихильників було закликано зберігати ясність розуму. Адже не можна насильно поставити людині «печатку диявола».

Хоч єпископи закликали керівництво України зробити так, щоб традиційні документи діяли на рівні з електронними. Така позиція дозволяє їм не тривожити своїх прихильників та відвідувати у Греції гору Афон. 


У Рівненській єпархії УПЦ підтвердили, що різного роду дискусійні Хресні ходи влаштовують їх прихожани. Але запевнили, що вони з правлячим митрополитом неузгоджені. Тому отці не мають до цього ніякого відношення.

«Люди не правильно трактують Священне писання», фото Рівненська єпархія - Українська Православна Церква

«Церква турбується про те, щоб нічого не впливало на духовне життя людей та їх волю. В Європі є такі випадки, коли різні чіпи вставляли в людину. Так можна керувати її волею. В релігійному плані це є неприпустимо. Мабуть, саме через ці речі хвилюються наші прихожани. Хоч священне писання вони не до кінця правильно тлумачать. Ці люди трішки «перемолилися». Так, вони відстоюють свої права. Але думку правлячого архієрея чи священика з цього приводу не запитують. На моє особисте переконання, добре, що такі люди є. Особисто мені вони нагадують, що на першому місці має бути духовне, а потім матеріальне», - каже прес-секретар Рівненської єпархії УПЦ ігумен Герман.

Хто впливає?

Цікаво, що перші повідомлення про цей православний актив датуються 2014 роком. На цей період припадає початок агресії Росії проти України. Можливо, це лише збіг, і люди самі так зорганізувалися. Але дехто припускає, що в наш неспокійний час просто так нічого у Рівному не відбувається.

За словами прес-секретаря УДМС України в Рівненській області Валентини Іванюк, вони уже не раз пояснювали «паломникам», що в електронному паспорті немає ніяких чіпів.

«Біометричні дані передбачають електронний номер. Він лише допомагає відшуковувати людину у відповідному реєстрі. Цей номер схожий до того, який є у книжках реєстрації шлюбів та одружень. Це не чіп, це електронний номер», - коментує ситуацію Валентина Іванюк.


Отож, батюшки безвізовим режимом точно користуватимуться. Адже вони уже давно їздили до Європи. Але не завжди про це розповідали. По мірі своїх можливостей подорожуватимуть і їх прихожани. Але це не значить, що у Рівному поменшає Хресних ходів. Бо якщо вони відбуваються, то це комусь вигідно.


Богдан СЛОНЕЦЬ

Фото: http://news.church.ua, Рівне 1

 

Додати коментар