Рівненські баскетболістки повернулися з перемогою з Боснії і Герцоговини

Збірна України U-16 в складі якої виступають аж шість вихованок рівненського баскетболу, а очолює національну дружину наш земляк Валерій Жартун, в передостанньому матчі групового етапу Чемпіонату Європи Дивізіон В розгромили одноліток з Боснії і Герцоговини. Про це повідомляє Баскетбольний клуб Рівне.

Перша половина гри проходила більш-менш в рівній боротьбі, і завершилась скромним рахунком 20:12. Натомість в третій чверті українки просто знищили суперниць, вигравши десятихвилинку з рахунком 30:8. Тож останній ігровий відрізок часу був для нашої збірної формальністю. У підсумку перемога 60:38.

Статистика гравців української збірної в цьому матчі. Жирним шрифтом виділені рівнянки:

Totals 200 60 14 30 44 19 9 18 18 4 22 12

В турнірній таблиці групи D українки посідають третє місце, яке наразі не дає можливості вийти до чвертьфіналу та продовжити боротьбу за медалі змагань, адже туди виходять лише дві кращі команди з групи.

Сьогодні, в останній ігровий день групових змагань, Збірна України зіграє з лідером групи D, однолітками з Фінляндії. Суперник має стовідсотковий результат, і напередодні обіграв збірну Білорусі, якій раніше програли українки. Тож, щоб продовжити боротьбу за медалі Чемпіонату Європи, Збірній Україні необхідно обов’язково сьогодні обігрувати суперниць з якомога більшим рахунком. Наразі нам невідомо, як розподілятимуться місця в турнірній таблиці, якщо три команди матимуть рівну кількість набраних очок.

6  Albania 4 0 4 0 144 364 -220 36 91 4

Вболіваємо за українок, матч проти Фінляндії розпочнеться сьогодні, 21 серпня, о 21:30.

Нагадаємо, що кадетська Збірна України U-16 є найбільш рівненською, адже в її складі виступають відразу шестеро наших баскетболісток з дванадцяти, які поїхали на континентальну першість, а головним тренером є наш земляк Валерій Жартун, і йому допомагає Вікторія Шорстка.

Честь нашої держави на Чемпіонаті Європи захищатимуть рівнянки:

Дар’я Дубнюк – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер В. Жартун,
Владислава Кіба – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер В. Жартун,
Олена Таргонська – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер В. Жартун,
Ярослава Іванюк – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер В. Жартун,
Анастасія Кучерьонок – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер І. Нагорна,
Катерина Ящук – ОСДЮСШОР, Рівне, перший тренер М. Максимчук.

На груповому етапі наші дівчата зіграють з командами Фінляндії, Білорусі, Боснія і Герцеговина, Норвегія, Албанія.

21:30 Україна – Фінляндія
Після групового етапу боротьбу за вихід в дивізіон А продовжать по дві найкращі команди з групи, які вийдуть у чвертьфінал. Підвищаться в класі призери за підсумками чемпіонату Європи. Треті та четверті команди в групах гратимуть далі в класифікації за 9-16 місця. П’яті та шості – в класифікації за 17-23 місця.