Новини Рівного - Rivne Media

У Тараканівському форті на Рівненщині стартували зйомки повнометражного фільму за участі провідних українських акторів (ФОТО)

Фото - UA:Рівне

У Тараканівському форті, що у Дубенському районі на Рівненщині, 2 липня стартували зйомки повнометражного фільму - казки-фентезі "Джура-Королевич". Зйомки фільму проводить компанія «Fresh Production Group» (генеральний продюсер Олег Щербина і Юля Чернявська). У доробку компанії - такі документальні стрічки, як «Малевич», «Крим. Викрадений півострів», «1944», «Будинок «Слова».

- Був сценарій і була ідея, оскільки це - стрічка-фентезі, відзняти його на території замку. Тернопільська кінокомісія спільно з робочою знімальною групою побували в Дубенському замку, на форті, проїхали Тернопільщину. І на засіданні прийняли рішення приїхати й ще раз подивитися Тараканівський форт. Враховуючи те, що включився Дубенський заповідник, ми отримали підтримку від начальника Дубенського гарнізону, зустрічались на рівні облдержадміністрації, вели перемовини з місцевою владою та отримали розуміння, – розповідає експерт Тернопільської кінокомісії Володимир Ханас. – Дуже сподіваємося, що зйомкипривернуть увагу і до збереження Тараканівського форту, і до актуального питання в Україні – борщівника. Після зйомок кіно можна буде залучити консультантів, експертів, з одного боку. З іншого боку, що дуже важливо, люди, котрі працюють зі знімальною групою, отримують досвід, а місцеві мешканці взяли участь у кастингу.

Ідея сценарію належить Сергію Гаврилюку, який працював над першою версією разом з Сергієм Ухачевським. Потім долучились Кіра Волкова і Юля Чернявська, а діалоги прописували, займались фіналізацією відомі письменники Брати Капранови.

"Джура-Королевич" - це казка-фентезі про боротьбу добра і зла в докозацькі часи. Злі сили, які звуться лангомерами хочуть захопити королівство русинів. Основна боротьба буде розгортатися довкола королівського трону. Сюжетна лінія казки побудована на тому, що син короля Юрія Хороброго на своє шістнадцятиріччя неочікувано дізнається, що він - спадкоємець славетного роду і що саме йому треба очолити вирішальну битву зі злом. Вбивця його батька понад усе бажає позбутися спадкоємця, щоб стати абсолютним володарем. І єдине, що дозволяє світу добра перемогти – це здатність Іванка слухати своє серце, вчиняти відчайдушні та жертовні вчинки.

«Ця казка-фентезі знімається за підтримки Держкіно України. Будуть залучені провідні українські актори, блискучий акторський склад, дуже хороша знімальна група і ми надіємось на чудовий результат. Фільм розрахований на широку аудиторію – на дітей старшого віку, молодь і всіх, хто любить фентезі», – зазначає продюсер Олег Щербина.

Роль головного героя у стрічці – короля Юрія зіграє В'ячеслав Довженко. Глядачам він відомий за фільмом "Кіборги", де він зіграв бійця з позивним "Серпень", а також грою у фільмі "Свінгери". 

«Рівненщина для мене – не чуже середовище, тому що в мене тут родичі живуть. А в Дубні я вперше і вперше бачу цю локацію. Я вражений. Вражений від того, що я бачу і від того, що зробив наш художник Шевкет. Що стосується мого персонажа – це король, роль невелика, але постать важлива», – каже український актор театру і кіно.

Також у стрічці зіграють актори Максим Cамчик, Таїсія-Оксана Щурук, Олексій Вертинський, Віталій Салій, Костянтин Темляк, Михайло Кукуюк та інші. А до масових сцен у фільмі залучили близько сотні жителів Тараканова, Дубна, Рівного, Збаража і Тернополя. Щоб відпрацювати деякі сцени інколи потрібно майже 10 дублів.

 – Поки задоволені. Працюємо. Дуже подобається локація. Раді, що знайшли таке місце і сподіваємося, що зможемо розповісти історію, яка сподобається глядачу, – додає режисер фільму "Джура-Королевич" Антон Гойда..

Тараканівський форт – унікальна споруда, але за роки вона зазнала руйнувань і напередодні зйомок тут довелось плідно попрацювати. Ще більше тут попрацював відомий художник-постановник Шевкет Сейдаметов. Завдяки роботі художника фільму «Кіборги», одну з залів форту, яку він відразу відзначив, важко впізнати.

«Складнощі для мене тільки в тому, що стан будівлі аварійний, хвилююсь, щоб нічого не сталось. А загалом все добре. Мені тут дуже подобається, дуже гарна аура», – ділиться Шевкет Сейдаметов.

Очільник Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра каже, що основна їхня співпраця з регіонами базується на тому, що вони б хотіли показати локації, які є потенційно можливими для кінозйомки.

"Потенціал цієї локації – просто величезний. Думаю, що після фільму з’явиться ще більший інтерес до цього місця. Безумовно, є свої проблеми, пов’язані зі станом будівель, але локація атмосферна, зі своєю історією. Кіно – це велика праця, яка складається не лише з роботи акторів, режисерів, сценариста, художника, але й усіх працівників знімального майданчика. Завдання кінокомісії створити тісну взаємодію між кіновиробниками, владою і бізнесом».

Продюсери фільму зауважують, що стрічка складна, багато реквізитів везли зі столиці. Ще сюди приїдуть 25 каскадерів з Києва і 30 реконструкторів битв з Тернополя. Але й треба було все попередньо організувати. Багато допомагали місцеві волонтери та працівники замку, завжди надавали консультації, підтримку. Одним з таких волонтерів, який випадково дізнався про можливість фільмування і сприяє зйомкам, є дубенчанин Володимир Кисельчук:

«Я сам вражений від того, що тут проходять зйомки. Це стимул для району, це стимул для міста. Буде якесь фінансове вливання, в ОТГ більше, в місто – менше. Але це приверне увагу не тільки в плані екскурсій, а, можливо, з часом хтось зверне увагу і вкладе кошти у реставрацію, реконструкцію. Я, наприклад, надіюсь, що хтось з багатих людей допоможе Дубну, Тараканівській громаді та зробить тут маленьку Мекку».

Постановкою батальних сцен займається Олександр Алєксєєв.

"Кожного дня у нас в Збаражі проходять тренування в районі 60 чоловік до цього фільму. Більшість хлопців – це реконструктори, які займаються трішки іншим, ніж каскадерством. Я їх навчаю праювати як каскадери, правильно поводити себе в кадрі, правильно працювати, правильно бити, щоб мінімально травмувалися, але це було максимально ефектно, щоб фільм "Джура-Королевич" вийшов максимально крутим", – каже постановник батальних сцен Олександр Алєксєєв.

Зйомки фільму у Тараканівському форті триватимуть до 20-х чисел липня, далі вони перемістяться на Житомирщину і Київщину. За рахунок підтримки Держкіно, на створення стрічки з державного бюджету виділили 28 мільйонів гривень. Прем'єра казки-фентезі «Джура-Королевич» у кінотеатрах запланована на кінець 2020 року.

Читати також