Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Україна отримала від Норвегії 22 самохідні гаубиці М109 для захисту від РФ

Норвегія надала Україні військову допомогу у вигляді 22-х самохідних гусеничних гаубиць, запчастин до них, а також боєприпасів та іншого спорядження.

Про це повідомило Міністерство оборони Норвегії, пише "Європейська правда".

"Українські сили залежать від підтримки Заходу у вигляді військової техніки та зброї. Щоб вони могли протистояти російським атакам", – сказав міністр оборони Бьорн Арільд Грам.

У лютому уряд вирішив передати Україні до 2000 протитанкових засобів М72. САУ М109 є продовженням військової підтримки. За словами міністра оборони Норвегії, розвиток війни в Україні вказує на те, що тепер необхідно передавати і важку техніку, і системи озброєння.

Гаубиці М109А3 мають більший, порівняно з радянськими аналогами, калібр та потужніший боєприпас. Дальність стрільби складає до 22 кілометрів. Але у подальшому ЗСУ зможуть використовувати активно-реактивні снаряди, які збільшують цю відстань.

Читати також

28.06.2022 Розробляв концепцію «нової вільної Миколаївської області»: у держзраді підозрюють завкафедри одного з вишів

За даними слідства, у квітні 2022 року проросійськи налаштований громадянин вступив у змову із представником спецслужб РФ з метою надання допомоги в проведенні підривної діяльності проти нашої держави. Підозрюваний за завданням куратора розробляв концепцію перетворення «нової вільної Миколаївської області», складав перелік необхідних управлінських посад та проводив роботу з пошуку «надійних» кандидатів на їх зайняття. Одним із його завдань було підготувати за своїм особистим підписом як корінного мешканця м. Миколаєва звернення до влади Росії про нібито готовність частини миколаївців до від’єднання області від України та приєднання до РФ. Крім того, підозрюваний надавав інформацію щодо розташування підрозділів Збройних Сил України та державних установ на території м. Миколаєва. За виконану роботу він мав отримати грошову винагороду. Під час обшуку за місцем його мешкання вилучено комп’ютерну техніку, листування з представником держави-агресора, радянську та російську символіку, особисті нотатки щодо створення та діяльності так званої «Миколаївської народної республіки». Доктору наук державного управління, кандидату політичних наук повідомили про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Підозрюваному обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.