Рівне Медіа

12 липня - День Петра і Павла: традиції та заборони в цей день

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Християнське свято Петра і Павла означає шанування пам'яті Святих Апостолів Петра і Павла, які після зішестя на них Святого Духа розійшлися по країнам з благою звісткою, звертаючи до християнства тисячі людей та зцілюючи хворих, інформує 1+1.

Свято Петра і Павла — велике церковне свято, що займає особливе місце в православному календарі, відзначається щорічно 12 липня. У 2021 році ця дата випадає на понеділок.

Напередодні свята завершується Петрів піст, який тривав 14 днів: з 28 червня по 11 липня. Цей пост також називають літнім. Його тривалість завжди різна та залежить від того, наскільки рано чи пізно буває Великдень.

Петра і Павла означає закінчення купальських свят і початок підготовки до осіннього сінокосу.

У народі навіть була приказка:

Петро і Павло день збавив, Петрівка проходить - частина літа уходить.

Свято Петра і Павла: традиції

Раніше слов'янські звичаї на Петропавлов були схожі на звичаї поклоніння сонцю, бо існувало повір'я, що в цей день воно світить по-особливому. Молоді люди в ніч на Петра і Павла водили хороводи, співали і влаштовували різні ігри, а на світанку зустрічали схід сонця.

Особливо, в давнину, це свято шанували рибалки, бо Святий Апостол Петро був з рибальського сім'ї. У цей день рибалки молилися і просили, щоб їм послали хороший улов. В наші дні також рекомендується зустрічати свято за риболовлею.

Зараз у свято Петра і Павла християни відвідують церковні храми, читають молитви, сповідаються і моляться за здоров'я близьких, після закінчення служби розговляються, що символізує закінчення посту. Головним блюдом на столі є сирні пончики «мандрики».

Напередодні рекомендується провести прибирання в приміщенні, тим самим очистити його від усього поганого, прикрасити оселю вінками та букетами з польових квітів, їх же можна взяти для освячування до церкви.

12 липня свято Петра і Павла: що не можна робити 

  • в один з найбільших християнських свят Петра і Павла у 2021 році не рекомендуємо думати про погане, сваритися і лихословити. Краще провести час у колі сім'ї, наповнитися позитивними емоціями й пробачити старі образи;
  • роботу по дому (в'язання, шиття, прибирання) в саду та городі необхідно відкласти;
  • також вважається, що на Петра і Павла не можна купатися у водоймах.

Джерело.

Читати також