Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

3 гривні за штуку: за одноразові пакети у магазинах доведеться платити

В Україні з 10 грудня можуть запровадити обов'язкову оплату пластикових пакетів у роздрібних магазинах.Мова йде про пакети, які покупці можуть брати безкоштовно в овочевих відділах та для насипання продуктів та на касах. 

Про це повідомив звільнений голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований.

Уряд розробив проект постанови, що затверджує мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети:

  • без ручок та бокових складок – 2 грн;
  • з ручками і без бокових складок – 2,5 грн;
  • без ручок та з боковими складками – 2,5 грн;
  • з ручками та боковими складками – 3 грн.

При цьому біорозкладні пластикові пакети та надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів будуть надаватися безкоштовно до 2023 року, поки у масовому виробництві не з’явиться екологічна альтернатива.

"Заборона на безоплатне розповсюдження пакетів-«маєчок» має стимулювати українців до відмови від пластику. Адже цей матеріал є одним з найнебезпечніших забрудників довкілля. Так, в організмах майже 60% видів морських птахів та в 100% видів морських черепах знайшли пластик, який тварини випадково з'їли", - пояснює Мальований.

Читати також

05.12.2021 В Україні оновили карантинні обмеження у школах: що змінилось

В Україні з 6 грудня посилюють карантинні обмеження для невакцинованих у "жовтих" зона. Також зміни торкнуться і навчальних закладів. Про це повідомили у МОЗ. Зокрема дозвляється працювати тим педагогам, які отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19. Оскільки освітяни підлягають обов’язковим щеплення проти COVID-19, то щоб заклад працював потрібно 100% вакцинованих принаймні однією дозою співробітників. Без щеплення можуть працювати ті співробітники, які мають протипоказання до вакцинації, що підтверджено медичним висновком. Крім того вони не підгяають відстороненню від роботи. У "червоній" зоні дозволяється працювати тим освітянам, які пройшли повний курс вакцинації проти проти COVID-19. Якщо працівник отримав одну дозу вакцини, то не може бути відстороненим від роботи, але це також і не дозволяє йому проводити навчання в очному форматі. Працівники, які мають протипоказання до вакцинації, не підлягають відстороненню. - Таким чином, заклади освіти, які перебувають у регіоні із червоним рівнем епіднебезпеки можуть працювати лише у випадку 100% вакцинації всіх співробітників двома дозами. У випадку, якщо співробітник має лише одну дозу, то відстороненню від роботи він не підлягає. Допоки всі співробітники не пройдуть повністю курс щеплення, заклад освіти не може працювати в очному форматі, - наголосили в МОЗ.