Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

34 тис грн штрафу: заступника директора коледжу на Рівненщині покарали за зловживання впливом

Ілюстративне фото

На Рівненщині судили заступника директора з навчальної роботи Мирогощанського аграрного фахового коледжу через зловживання впливом.

У жовтні минулого року він запропонував студенту-заочнику вплинути на завідувачку відділення, яка є його науковим керівником та входить до складу екзаменаційної комісії.

Звісно, не на волонтерських засадах, а за кругленьку суму – 3500 гривень. За ці кошти наукова керівниця повинна була надати позитивний відгук на дипломний проект і сприяти в його успішному захисті. Після передачі суми коштів зі студентом повинні були провести роз’яснювальну роботу з приводу того, яким чином проходитиме захист, та на які питання необхідно надати відповіді.

26-го жовтня відбувся захист дипломних проектів, після чого заступник директора отримав від студента-заочника неправомірну вигоду гроші в сумі 3500 гривень.

Протиправну діяльність працівників коледжу викрили правоохоронці.

Між обвинуваченим і прокурором було укладено угоду про визнання винуватості, згідно з якою посадовець зобов’язався подібного не вчиняти, розкаявся у вчиненому. Суд затвердив цю угоду і визнав заступника директора Мирогощанського коледжу винним у зловживанні службовим становищем. Йому призначено покарання у вигляді штрафу в розмірі 2 тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це 34 тисячі гривень.

До слова, його спільницю, завідувачку відділення, також чекає покарання. Її підозрюють в отриманні хабаря від студента заочника. Жінка була заступницею голови комісії із захисту дипломних робіт та висловила бажання отримати гроші за позитивний відгук на дипломний проєкт та сприяння у його успішному захисті. Обвинувальний акт стосовно неї вже скеровано в суд.

Читати також