Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

5 простих вправ для покращення здоров`я очей у дітей

Минулого року під час профілактичних медоглядів було виявлено зниження зору у понад 280 тисяч дітей у віці до 17 років. Але тривале перебування перед увімкненими екранами різних пристроїв впливає не лише на здоров’я очей. Загальне зниження рухової активності має негативні наслідки для всього організму.

Що можуть зробити батьки, вихователі і вчителі?

  • Контролювати час, що дитина проводить за екранами, і чітко дотримуватися встановлених гігієнічних вимог.
  • Постійно чергувати види діяльності.

Після роботи з комп’ютерною технікою потрібно обов’язково виконувати комплекси вправ для профілактики зорової та статичної втоми. Такі вправи наведені в Санітарному регламенті для закладів загальної середньої освіти. 

  • Швидко покліпати очима, заплющити очі та посидіти спокійно на рахунок 1-5. Повторити 4-5 разів.
  • Міцно заплющити очі, на рахунок три розплющити очі та подивитися вдалечінь на рахунок 1-5. Повторити 4-5 разів.
  • Витягнути праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за повільними рухами вліво і вправо, вгору і вниз вказівного пальця витягнутої руки. Повторити 4-5 разів.
  • Подивитися на вказівний палець витягнутої руки на рахунок 1-4, потім перенести погляд вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 4-5 разів.
  • У середньому темпі проробити 3-4 кругових рухів очима праворуч, потім стільки ж – ліворуч. Розслабити очні м’язи й подивитися вдалечінь на рахунок 1-6. Повторити 1-2 рази.

Ці прості вправи допоможуть не лише підтримувати гігієну зору у дітей, а й знімати напруження від навчання – тож варто їх регулярно та систематично застосовувати.

 

За матеріалами МОЗ

Читати також