Рівненський апеляційний суд ухвалив рішення про усиновлення дітей без згоди батька.
Про це повідомляють у пресслужбі суду.
Як зазначається, з відповідною заявою до суду житель Рівненщини звернувся у вересні 2024 року.
Із матеріалів справи відомо, що заявник з жовтня 2022 року перебуває у шлюбі із мамою трьох малолітніх дітей, двоє з яких народжені у попередніх шлюбних стосунках.
Вказується, що місцевий суд видав виконавчий лист про стягнення із біологічного батька ліментів на утримання дітей на суму 100 404 грн, які він досі не сплатив.
Проте 3 грудня 2024 року Рівненський районний суд відмовив заявнику в задоволенні заяви.
Рішення мотивовано недоведеністю заявником тих обставин, що батько дітей без поважних причин не проявляє щодо них батьківської турботи та піклування, не виховує та не утримує їх.
Тож заявник подав апеляційну скаргу. У поданій апеляційній скарзі зазначав, що біологічний батько дітей протягом більше 10 років жодного платежу зі сплати аліментів не здійснив.
Чоловік вказував, що біологічний батько жодного разу не проявляв ініціативу у спілкуванні з дітьми, не цікавився їхнім життям, здоров`ям, їхніми успіхами у навчальних закладах та їх утриманні.
Заявник має звання молодшго лейтентанта та займає посаду заступника командира роти, характеризується відповідальним, дисциплінованим та старанним військовослужбовцем.
Також відомо, що заявник до кримінальної відповідальності не притягувався, у розшуку не перебуває. Крім того не перебуває на обліку в лікаря-психіатра та відсутній на «Д» обліку в сімейного лікаря.
Згідно з актом обстеження умов проживання, родина мешкає в орендованому житлі, де забезпечені всі належні умови для розвитку та виховання дітей.
Відповідно до висновку органу опіки та піклування виконавчого комітету Рівненської міської ради встановлено, що усиновлення заявником двох малолітніх дітей від попереднього шлюбу дружини відповідатиме їх інтересам.
Згідно з матеріалами справи, мати надала згоду на на усиновлення її дітей. Також діти, які навчаються в 4-му та 6-му класах, в присутності головного спеціаліста ССД власноручно написали заяви, у яких не заперечують щодо усиновлення їх вітчимом.
Водночас згоди на усиновлення від біологічного батька дітей заявник не відібрав, у зв’язку з чим просив суд провести усиновлення без згоди батька дітей.
Відтак, апеляційний суд задовольнив скаргу заявника та скасував рішення Рівненського райсуду та дозволив йому усиновити дітей без згоди батька.
Як зазначають в апеляційному суд, місцевий суд неповно з’ясував фактичні обставини справи, неправильно застосував норми матеріального права, не оцінив обставин здійснення заявником батьківської турботи та піклування щодо дітей, забезпечення ним стабільних та гармонійних умов їх життя, тривалості та сталості сімейних зв’язків, що між ними сформувалися, не надав оцінки поведінці біологічного батька при розгляді справи, а також балансу конкуруючих прав учасників справи та забезпечення найкращих інтересів дітей.