Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Біженці можуть отримати грошову допомогу від держави прямо на вокзалі

Відтепер українці, які виїжджають із зони бойових дій, а також із міст окупації або оточнення, зможуть отримувати соціальні виплати від держави безпосередньо на вокзалах. 

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Як розповіли в УЗ, проект покликаний донести до всіх, хто досі не наважувався евакуюватися з Донбасу, що на них справді чекають. 

Так, уже під час руху працівники Укрзалізниці збирають дані з пасажирів, які хочуть отримати соцвиплати та передають їх колегам з Укрпошти. Після прибуття люди прямують у спеціально облаштовані пункти видачі готівки на вокзалі у Львові. Невдовзі перелік вокзалів розшириться.

Це спільний проєкт Офісу Президента, Міністерства цифрової трансформації, Міністерства соціальної політики, Міністерства інфраструктури, Укрзалізниці та Укрпошти. 

Програма є доповненням до вже запущеної раніше за підтримки ОПУ програми "Там, де вас чекають", яка дозволяє вже в потязі підібрати та замовити варіанти тимчасового розселення.

"Ця програма покликана допомогти все ж таки евакуюватись тим, хто підставляє життя під загрозу кожного дня, але досі не наважувався виїхати з найгарячіших точок, мовляв "ми нікому не потрібні!" Ми не словами, а справами підтверджуємо, що "потрібні" - люди відразу отримують "живі" підйомні кошти, - каже керівник пасажирського напрямку Укрзалізниці Олександр Перцовський. 

Також, за його словами, ще в потязі подаються заявки на розміщення, а по прибуттю - чекають представники місцевої влади із транспортом, щоб відразу відвезти на поселення.

Він додав, що вже є результати програми - тільки за один день близько 400 людей з-під лінії вогню з Донбасу все ж таки виїхали евакуаційними вагонами Укрзалізниці, а до того останні тижня цей денний показник був у межах 100-150" 

Нагадаємо, що людям, які евакуювалися з районів проведення бойових дій, держава надає одноразову допомогу в розмірі 3000 гривень на кожну дитину чи людину з інвалідністю та 2000 гривень на кожну людину, старшу 18 років.

Відомості про виплату грошової допомоги працівники залізниці формують безпосередньо під час руху евакуаційних потягів, де мають зазначити кількість дітей та дорослих. Ці дані передаються працівникам Укрпошти, які до моменту прибуття евакуаційного потяга до вокзалу міста призначення організовують все необхідне, щоб люди одразу після виходу з потяга могли отримати кошти.

Пасажири п’ятьох евакуаційних потягів до Львова вже отримали виплати на загальну суму 340 тис. грн.

Читати також

27.06.2022 Як у часи Голодомору: через нестачу їжі жителі Маріуполя змушені полювати на голубів — міськрада

"Аби вижити, маріупольці почали встановлювати пастки для голубів. Так само люди робили під час голодомору 1932-1933 років. Зокрема, такі пастки з‘явилися поблизу 17 МКР. Птахів, яких колись жителі підгодовували біля драмтеатру, стали вживати в їжу", – повідомляють у міськраді. Жителям міста бракує не лише їжі, а й питної води. "Це знущання з людей, які до війни жили повноцінним життям – не знали що таке голод чи нестача питної води.  Ці жахливі речі відбуваються у 21 сторіччі, у серці Європи, на очах усього світу", – заявив мер Вадим Бойченко. Через вживання м'яса голуба можна захворіти на:  гістоплазмоз;  енцефаліт; орнітоз; сальмонельоз;  токсоплазмоз та інші небезпечні хвороби.  Оскільки в Маріуполі немає лікарень, де люди могли б отримати повноцінну медичну допомогу, ці хвороби можуть призвести навіть до летальних випадків.