Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Будівлю столітньої лазні у центрі Рівного відреставрує власник

Історичну будівлю колишньої лазні у центрі Рівного відновить її власник. 

Про це він розповів під час круглого столу за участі краєзнавців та архітекторів, повідомляє Суспільне

Як зазначається, будівля лазні "Нептун" садиби Зафранів була побудована на початку 20 століття.

У 2017 році ця будівля отримала статус пам'ятки архітектури місцевого значення.

"Тут жив Зафран з сім'єю і в цьому ж будинку була лазня. Розуміємо, що коли не було ще каналізації, вода не подавалася в хати, то милися в тазиках. Зафран зрозумів, що є нормальна можливість заробити грошей, зробивши ось таку лазню", — коментує краєзнавець Микола Бендюк.

Він пояснює, що статус пам'ятки зобов'язує дотримуватися вимог закону при будь-яких роботах на об'єкті:

"Тому вона не може робитися будь-як. Ніякими пінопластами, ні пластиковими вікнами закриватися — все має відповідати закону. В проєкті передбачено має бути все, кожна деталька, де як цегла має обмазуватися, якими хімікатами обробляти. Цегли тут не може бути, бо мурувалося на вапні і таких моментів є дуже багато".

Власник будівлі Василь Гайдур каже, що спочатку планував робити прибудову до будівлі, проте, через внесення будинку до реєстру пам'яток, не зміг цього зробити.

"Я призупинив ці свої проєкти і вирішив зробити цю будівлю в тому вигляді, як вона раніше була. Зараз вона пуста, багато вже змін зробили: деякі перегородки, які були гнилі, дерев'яні — повиносили, порозбирали. Фактично залишилися одні опорні стіни. Будуть офісні приміщення і в майбутньому, можливо, буде в підвалі кафе з якимось музеєм", — розповідає Василь Гайдур.

Розпочати реставрацію за власний кошт підприємець планує у 2023 році.

Читати також