Рівне Медіа

Будівництво очисних споруд в Березному вийшло на фінішну пряму

На сьогодні очисні споруди у Березному на 80 відсотків готові. Підрядник завершує технологічні роботи.

За планом,  тут упорядковують відстійники, блок біологічної очистки, камери зворотного мулу, мулові майданчики та біологічні ставки. Також споруджують будівлю повітродувної системи, яка має забезпечити остаточну переробку бактеріями органіки в неорганіку.

За словами міського голови Березного Руслана Пилипчука, загальна вартість проекту склала 44 млн. грн., з яких 7 мільйонів – це кошти міського бюджету, а 37 мільйонів – це фінансування з Державного фонду реконструкції та розвитку та обласного природоохоронного фонду.

Роботи  на цьому проблемному об’єкті розпочалися з 2016 року, коли очисні потрапили до переліку об’єктів, які фінансуватимуться за кошти ДФРР. У 2020 році роботи завершать завдяки фінансовій підтримці бюджету області.

«Нам вдалося не просто відновити цей об’єкт, а й значно збільшити потужності очисних споруд -  з 900 до 1500 м.куб., - розповідає Олександр Данильчук. І найголовніше, що запустивши їх, ми вирішимо неабияку екологічну проблему цілого регіону, де протікає річка Случ. Проблему, яка не вирішувалася понад 50 років», - наголосив Голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук.

Читати також