Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

"Буду з хлопцями до кінця!": у Рівному попрощаються з 31-річним Героєм Павлом Федчуком

У Рівному завтра попрощаються із 31-річним захисником Павлом Федчуком.

Про це повідомляє міський голова Рівного Олександр Третяк. 

31-річний старший солдат Павло Федчук загинув 13 березня внаслідок артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Першотравневе на Харківщині. 

Павло Федчук народився у Рівному, закінчив 24 шкоду, а за тим технічний коледж НУВГП, де здобув спеціальність "електромеханік холодильного устаткування". Строкова служба в армії минула у Києві у внутрішній військах.

Після повернення додому Павло працював у магазинах "Фокстрот", пройшов шлях від охоронця до продавця. А два роки тому вирішив поїхати закордон - у Польщу.

"Павлик повернувся додому у січні 2022-го. Я ще дивувалася, чого ж не влітку, щоб гарно провести час з сином. Але він сказав, що надзвичайно втомився... А вже 25 лютого добровольцем пішов у військкомат," - розповідає мама Героя Марія.

Перші місяці Павло служив у Рівному, охороняв важливі об'єкти. Але згодом добровільно попросив відправити його у зону активних бойових дій.

"Він ніколи ні на що не скаржився, а тут зателефонував, і голос - зовсім інший... Виявилося, що вони того дня з хлопцями відвозили з моргу додому тіло Назара Небожинського. Це справило на нього таке враження, що разом із кількома хлопцями написали рапорти, щоб їх перевели туди, де військові дії. Відтоді він був скрізь - Бахмут, Соледар, тільки в Херсоні не був..." - продовжує Марія.

Павло гордо носив позивний"Литовець ", адже мама має литовське коріння.

"Я коли їздила до рідних, у подяку за допомогу, привезла їм український прапор з підписами воїнів, які служили разом з Павлом. Запитувала сина, що б він хотів - то попросив лише одне - прапор Литви. І отримав його," - розповідає мама Героя.

Павло ніколи не опускав руки, завжди шукав позитив у будь-якій ситуації, бачив вихід.

"Був надійний, доброзичливий, по життю товариський. Він молодший мене всього на 2 роки, але це був найщасливіший 31 рік мого життя, поки ми були разом," - каже брат Героя Юрій.

Батьки, брат, цивільна дружина Ольга та 10-річний син Савелій просили Павла поберегти себе, можливо перевестися в інший підрозділ, але він відповідав завжди однаково: "Цей підрозділ я не покину, буду з хлопцями до кінця!" На жаль, так і сталося.

Прощання із Героєм відбудеться завтра, 17 березня, о 10.30 на майдані Незалежності. За тим чин похорону здійснять у Свято-Покровському соборі. Поховають його на кладовищі "Нове".

Читати також

29.03.2023 У колонії на Рівненщині за день двоє засуджених одружилися з коханими

Два шлюби було зареєстровано у співпраці з Володимирецьким відділом державної реєстрації актів цивільного стану. "Мета нашого суспільства – щастя людини, й однією з важливих його складових є здорова, міцна сім'я. Саме вона вирощує та виховує повноцінне майбутнє покоління. Тому адміністрація установи завжди йде на зустріч й забезпечує належне виконання прав людини і громадянина, в тому числі в укладанні шлюбів засуджених", - йдеться у повідомленні.