Бурштин, який після узаконення промислу легально видобули на Рівненщині, представили на міжнародній виставці у Польщі.
Виставка “Amberif-2023” відкрилась вчора у польському Ґданську, повідомляє Суспільне.
Зазначається, що цей захід є одним із найбільших у цій галузі в Європі.
“Amberif” — це міжнародна виставка-ярмарок бурштину та ювелірних виробів, вона — одна із найбільших у світі. Після кількох років перерви подія повернулась у ґданське “Амберекспо”, - каже директор підприємства “Бурпром” Павло Бондар
Упродовж 30 років у це польське місто двічі на рік приїжджають майстри бурштину та відвідувачі, тут бізнес знаходить клієнтів, а виробники дізнаються про нові тренди в ювелірній моді.
У 2023 році на виставці зареєструвались близько 200 учасників із 24 країн.
З України на виставку поїхали дві компанії: “Амберкінг” та “Amber Galbin Group”. У склад останньої входять товариства “Бурпром” та “Західземресурс”, це перші фірми, які після легалізації бурштиновидобутку у 2020 році придбали спецдозволи для промислу на Рівненщині і станом на початок 2023 року мають найбільше ділянок для видобутку. За першу ділянку "Бурпром" у 2020 році заплатив понад 3,2 млн грн, за другу — 12 млн.
“Компанія йшла до цього цілих три роки. Спочатку купила спецдозволи на геологічне вивчення та промисловий видобуток бурштину у 2020 році. Потім підприємці чекали півтора року, поки Кабмін затвердить зразок типової угоди, яку укладають із землевласниками, щоб приступити до робіт", — розповів Павло Бондар.
За його словами, у 2022 році, попри повномасштабне вторгнення рф в Україну, видобувачі почали працювати:
"Вони заплатили рентну плату до державного і місцевого бюджетів, найняли на підприємства близько 170 працівників, яким платять білу зарплату. Більшість з них — колишні старателі”, - каже він.
Павло Бондар пояснив, що для легальних добувачів виставка “Amberif” є можливістю знайти клієнтів та партнерів у різних країнах, адже видобутий в Україні бурштин більше цінують за кордоном.
У 2022 році компанія Amber Galbin Group вже відправила в країни Євросоюзу та у Китай вісім партій легального рівненського бурштину.