Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Через "розбиті" дороги у семи районах Рівненщини швидка не завжди може доїхати до хворих

Сьогодні, 18 січня, під час брифінгу перший заступник голови РОДА Сергій Подолін прокоментував ситуацію зі станом доріг на Рівненщині та умовами транспортування пацієнтів бригадами швидкої допомоги. 

"Ми вже декларували, що Офіс Президента, Кабінет Міністрів та обласна державна адміністрація працюють у напрямку ремонту доріг. Ми уже давали статистику, що за минулий рік на Рівненщині було капітально відремонтовано 190 кілометрів доріг. Це у три рази більше, ніж за минулі роки. Але незадовільний стан доріг - це завжди актуально. Це стосується роботи місцевої влади, районних адміністрацій та районних рад", - повідомив пан Подолін.

За совами чиновника, у області дійсно є проблеми із транспортуванням пацієнтів більше години. 

Це стосується таких напрямків:

  • Зарічненського району у напрямку сіл Борове, Кухотська Воля, Нобель,
  • Володимирецького району, напрямок - Новосілки, Більська Воля,
  • Дубровицького району, напрямок - Сваревичі, Будимля, Великий Черемель, Великі Озера, Шахи, Переброди,
  • Рокитнівського району, напрямок - Заболоття, Мушні, Старе Село,
  • Сарненський район - село Караси,
  • Костопільського району - село Гута, Мар'янівка, Ледне, Великий Стидин, Малий Стидин, Осова,
  • Березнівського району - Вільхівка, Карачун, Сівки, Ялинівка. 

"Що стосується смертей під час доставки, то станом на сьогодні летальних випадків через якість доріг не виявлено. Минулого року ми отримали фінансування та закупили в області 25 "швидких". Із них - 15 уже надали територіям, де це в першу чергу потрібно. Також 10 "швидких" у нас сьогодні знаходиться на реєстрації. У наступному році ми зному очікуємо поповнення парку такого транспорту", - зазначив Сергій Подолін.

Читати також

30.09.2022 Нашестя "бедриків": жителі Рівненщини повідомляють про велику кількість комах

Фахівці пояснюють, що це пов'язано зі згуртування сонечок до зимівлі, на яку ці комахи відправляються колоніями, адже разом тепліше. Зазвичай вони згуртовуються на старих деревах, пеньках, лежачому теплому камінні, просто не кожен з нас проводить час на природі, а на світлих стінах будинків бедриків краще видно. Сонечко — це дуже корисна комаха, їх личинки й дорослі особини харчуються м’якотілими комахами (попелицями, щитівками, білокрилками, кліщами) і є корисними винищувачами шкідників рослин.  Бедрики або "божі корівки" не становлять жодної загрози для здоров’я людини, однак, саме зараз, восени, коли вони готуються до зимової сплячки — запасаються поживними речовинами й виводять зайву рідину зі свого організму, можуть ставати агресивними та вкусити людину, на місці укусу може спостерігатись неприємне печіння, у людей з підвищеною сенсибілізацією можуть виникати місцеві алергічні реакції. З понад 5 тисяч видів бедриків у світі, з яких у нас зустрічаються майже 70, кусаються лише декілька різновидів, частіше за все така підступність характерна для представників видів Гармонія азійська чи 28-крапкового сонечка, які є завезеними та інвазивними для наших місцевих божих корівок. Решта видів можуть лише вщипнути в разі атаки чи захисту, хоча досить часто при небезпеці застосовують хитрий трюк — прикидаються мертвими, притиснувши лапки. Сонечко цінується у багатьох народів за свою корисність, вважається символом удачі, добра та добробуту, поява цих комах у багатьох культурах вважалась благословенням.