Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Через скільки років окупиться квартира, куплена для здачі в оренду в Рівному

ZAXID.NET разом з порталом нерухомості «Енциклопедія Новобудов» проаналізував відкриті дані, щоб з’ясувати, де в Україні найвигідніше інвестувати у житлову нерухомість для здачі в оренду. 

Івано-Франківськ та Львів виявились найбільш вигідними містами для купівлі квартири в новобудовах. Термін окупності квартири від здачі її в оренду буде найкоротший в порівнянні з іншими містами України. Найдовше «відбиватиметься» вартість квартири в новобудовах Херсона і Миколаєва – щоб повернути вкладені кошти, в цих містах потрібно буде здавати в оренду майже вдвічі довше. Такі дані випливають з відкритого рейтингу комфортності міст України 2021 року, опублікованого тижневиком «Фокус».

Для визначення власного рейтингу окупності житла для оренди у різних містах України ми взяли умовну квартиру площею 45 м2 у новобудові і на її прикладі за допомогою даних рейтингу «Фокусу» – середня вартість квадратного метра житла у місті і середня вартість місячної оренди – визначили термін, за який орендна плата покриє вартість квартири.

В Івано-Франківську такий термін виявився найкоротшим: власник поверне кошти за квартиру, здаючи її в оренду протягом 8,5 років. Найближчим до лідера рейтингу виявився Львів (8,8 років). Натомість у інших великих містах Західної України термін окупності суттєво вищий – Рівне (11,5 років), Тернопіль (12,6 років), Луцьк (13,1 років), Чернівці (13,4 років), Ужгород (14,1 років).

Для порівняння: «відбивати» квартиру орендною платою в Одесі чи Дніпрі доведеться майже 10 років, у Харкові і Києві – більше 10 років, а у Хмельницькому, Сумах чи Полтаві – більше 15 років.

«Ці показники все-таки варто сприймати лише як свідчення тенденцій щодо нерухомості по містах України. В реальних випадках ціна оренди може відрізнятися в залежності від стану, ремонту і умеблювання квартири, а сама вартість квартири – від класу новобудови», – пояснює Денис Шульга, співзасновник порталу «Енциклопедія Новобудов».

Для конкретних розрахунків власники квартир мають врахувати і якість ремонту та облаштування квартири, які, наприклад, у Львові сьогодні коливаються в межах 150-450 $/м2 – в залежності від матеріалів та вподобань. Хороший стан помешкання суттєво впливає на вартість оренди, але надмірні вкладення в інтер’єр окуповуватимуться значно довше.

Варто зауважити, що вартість житлової нерухомості в Україні за останній рік зросла, подорожчання склало в середньому близько 15% вартості. Причиною експерти називають зростання собівартості будівництва.

Джерело.

Читати також