Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чи можуть рівненські школярі навчатися у приватній школі?

Приватні школи Рівненщини. Чи справді такі існують?

Різноманітність типів освітніх закладів, як відомо, є передумовою для розвитку будь-якої освітньої системи. На початку 90-х років, коли стара система освіти опинилась «на межі хаосу», в нашій країні стало можливим народження приватних шкіл.

Приватні школи тоді творили люди творчі, які хотіли розкрити свій, не задіяний у державних школах, потенціал. Насамперед це був такий освітній прорив, який давав можливості впроваджувати новітні технології і форми навчальної діяльності.

Загалом, по Україні налічується понад 170 приватних освітніх закладів. Попереду йде Київ, в якому налічується 48 таких навчальних закладів. Другою за кількістю недержавних шкіл іде Одеса та область – там 26 таких шкіл, а Київська область і Харків з областю поділили третє місце – по 18 приватних шкіл.

На Рівненщині здобувають освіту близько 153 тисячі школярів у 636 освітніх закладах. У 535 дошкільних закладах виховується понад 42 тисячі дітей. Але серед них немає жодного приватного дошкільного або навчального закладу загальної середньої освіти.

«Відомо, що в обласному центрі працюють заклади, які себе таким називають, але, насправді, відповідної ліцензії вони не мають. Переважна більшість з них, надають інформаційні послуги. Тільки нещодавно, комісією з ліцензування освітньої діяльності під головуванням заступника голови Рівненської ОДА Світлани Богатирчук-Кривко  було погоджено рішення щодо видачі ліцензії Дубенській приватній школі. Повна назва – Дубенська приватна загальноосвітня школа І ступеня «Премудрість», – зауважив обласний очільник освіти Григорій Таргонський та додав, що одночасне функцiонування державного та недержавного секторiв в освiтi повинно бути, тільки тут є один знак оклику. Віддаючи дитину до приватної школи батьки повинні ретельно перевіряти документацію та ліцензію, адже подібні заклади не підпорядковані органам місцевого самоврядування, управлінню та Міністерству освіти України.

Повідомляє прес-служба управління освіти і науки Рівненської ОДА

Читати також