Рівне Медіа

Чим підживити огірки, що гарно росли - 5 порад

Фото - відкриті джерела; Ілюстративне фото

Добрива для підживлення огірків, які можна приготувати самостійно, мають певну перевагу: їх компоненти ви підбираєте на свій розсуд.

Чим тільки не підживлюють дачники огіркові посадки. У справу йдуть дріжджі, попіл, хліб, курячий послід, цибулиння, а також різні настої. І, що найцікавіше, такі підгодівлі відмінно працюють. Ось кілька перевірених рецептів.

Як підживити огірки дріжджами

Одне з дієвих добрив, які можна приготувати в домашніх умовах, це хлібопекарські дріжджі. Одну пачку дріжджів потрібно розчинити в 10 л води й настояти 3 доби в теплому місці. Раз в день підгодівлю слід помішувати.

Вносити таке добриво найкраще після поливу огірків. На один кущ має припадати по 0,5 л підгодівлі. Дане добриво не тільки стимулює зростання огірків, але й захищає їх від шкідників. Тільки візьміть на замітку, що таку підгодівлю не слід проводити понад 2-3 разів за сезон.

Щоб дріжджі спрацювали, підгодовувати ними огірки рекомендується після того, як ґрунт на ділянці прогріється

Як підживити огірки попелом

Деревний попіл – не менш цінне добриво для огірків: в ньому містяться всі корисні елементи, які так необхідні культурі протягом росту і формування плодів.

Підживлення огірків попелом може бути двома способами:

  • Сухим попелом. Ним довільно посипають ґрунт під огірками перед поливом.
  • Настоєм попелу. Для його приготування потрібно змішати попіл із водою і настояти 2 тижні. На 1 л води має припадати 2-3 ст.л. попелу.

Проводити будь-яку з даних процедур можна 5-6 разів за сезон. Норма витрати настою – 0,5 л на один кущ.

Склад попелу багато в чому залежить від того, з чого він отриманий. Наприклад, попіл із деревини листяних порід багатий кальцієм, в попелі з кори та соломи більше фосфору, а попіл лугової трави відрізняється високим вмістом калію.

Як підживити огірки хлібом

Підживлення огірків хлібом – відмінна альтернатива добрив з дріжджів. Щоб приготувати хлібне добриво для позакореневого застосування, слід у відрі води замочити буханку хліба і настояти ніч. Вранці хліб необхідно розім’яти та додати в місткість 10 мл йоду. Далі отриману масу розводять водою з розрахунку 1 л добрива на 10 л води й обприскують їм огірки.

Якщо ж наполягати хліб тиждень в закритому кришкою відрі й в теплому місці, то ви отримаєте хорошу кореневу підгодівлю. Для неї можна використовувати не цілу буханку, а черстві скоринки, взяті в довільній кількості. Для поливу огірків таку «закваску» розбавляють з водою у співвідношенні 1:3. На один кущик має припадати 0,5 л хлібного добрива.

Поливати добривом огірки можна 1 раз в 5 днів. Починати підгодівлі варто, коли огірки почнуть утворювати зав’язі. Продовжувати їх можна до самого кінця плодоношення.

Як підживити огірки курячим послідом

Попри те що курячий послід – органічне добриво, він містить залізо, мідь, сірку, марганець цинк і кобальт. Тому підгодовувати їм корисно не тільки огірки, а й інші городні та садові культури.

Щоб приготувати настій курячого посліду, необхідно залити органіку водою в пропорції 1:20 і залишити на кілька годин, періодично помішуючи. Далі отриманий розчин потрібно процідити. Після цього він готовий до застосування. Під одну рослину рекомендується вносити близько 0,5 л настою курячого посліду. Використовувати добриво на основі курячого посліду рекомендується 3 рази за сезон: на початку вегетації, під час цвітіння огірків і під час активного плодоношення.

Підживлення огірків цибулевим лушпинням

Добриво з цибулиння добре тим, що його можна використовувати як для кореневого, так і для позакореневого підживлення. При цьому обприскування і полив огірків настоєм лушпиння цибулі – це не тільки повноцінне підживлення, а й захист від хвороб.

Даний настій готується з 20 г лушпиння і 5 л теплої води. Суміш повинна настоюватися протягом 4 днів, після чого її слід процідити. Така підгодівля корисна не тільки огіркам, а й багатьом іншим овочевим культурам, зокрема, томатів.

Як правильно підживлювати огірки настоями й відварами

Оскільки настої й відвари найчастіше є концентрованими, щоб полити або обприскати огірки, добриво слід розвести водою.
Огірки можна поливати двома способами: безпосередньо під корінь і в борозенку, проведену уздовж ряду рослин на відстані 6-7 см від них.

За весь сезон цю культуру рекомендується підживлювати 3-4 рази.

Хороше зростання огірків і їх плодоношення багато в чому залежать від грамотної підгодівлі. А які добрива для цього використовувати – кожен городник вирішує сам.

Читати також