Рівне Медіа

Чоловік вимагає відмовитись від маршруток і пустити вулицями Рівного електротранспорт

Владислав Козоріз звернувся до міської влади від імені мешканців Рівного і вимагає відмовитись від маршруток, перейтшовши на електротранспорт. Крім того, чоловік закликає впровадити в місті "Єдиний квиток". Така петиція сьогодні з'явилась на сайті міської ради. 

Рівнянин пояснює, що на такий крок варто піти через те, що належним чином не здійснюється контроль за перевізниками.

"Оскільки контроль за перевізниками (станом транспортних засобів, обігом коштів та якістю обслуговування) належним чином не здійснюється, ми, жителі міста Рівне, не пропонуємо, а вимагаємо:

  1. Розробити спільно з перевізниками, трирічний план повної відмови міста від маршрутних таксі ("маршруток") з подальшим переходом на лише маршрутні автобуси (більш комфортні транспортні засоби з більшою пасажиромісткістю) та електротранспорт (тролейбуси та автобуси з електродвигунами), які курсуватимуть за чітко визначеним графіком.
  2. Розробити річний план введення "єдиного квитка". Під "єдиним квитком" мається на увазі квиток з магнітною стрічкою, який продається у спеціальних автоматах на зупинках громадського транспорту, та який можна використати певну кількість разів/годин/днів у будь-якому виді громадського транспорту. У межах програми необхідно також буде встановити на транспорті пристрої для валідації квитків шляхом зчитування інформації з магнітних стрічок, - йдеться у тексті петиції.

За переконанням автора звернення, виконання цих двох вимог дасть змогу:

  • повністю відмовитись від кондукторів, збільшивши при цьому штат контролерів;
  • навести порядок на дорогах міста (розвантажити вулиці в центрі міста), що неодмінно позитивно вплине на статистику ДТП і відповідно на статистику смертності на дорогах міста;
  • зменшити кількість шкідливих викидів у повітря за рахунок зменшення кількості транспортних засобів та наданню переваги електротранспорту;
  • вивести з тіні плату за проїзд у громадському транспорті та направити виручені кошти на розвиток інфраструктури;
  • забезпечити високий рівень обслуговування на громадському транспорті, чого вкрай не вистачає сьогодні.

Підтримати петицію можна тут: https://rivnerada.gov.ua/petitions/view-petition/6688

Читати також