Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Чому на Благовіщення не можна розчісувати волосся?

Благовіщення Пресвятої Богородиці – це одне з найбільших свят православної церкви, дата якого не змінюється. За старим стилем свято випадає на 25 березня. Але зараз Благовіщення відзначається православними 7 квітня щороку, і 2018 рік – не виняток. Святкування не переноситься, навіть якщо на цей день випадає Великдень. Якщо ж в Благовіщення – 7 квітня – триває Великий піст, то його зазвичай послаблюють в цей день.

Якщо ви не знаєте, чому Благовіщення вважається великим православним святом, то ми коротко викладемо біблейський сюжет. У цей день Марії, яка тоді була звичайною невинною дівчиною, архангел Гавриїл повідомив Благодатну звістку. Вона дізналася, що стане матір’ю Сина Божого. Такий вибір Всевишнього в Біблії пояснюється тим, що Марія виховувалася в родині благочестивих галилеян, які довгий час не могли мати дітей. А коли Господь ощасливив їх дитиною, то вони поклялися, що віддадуть свою дочку йому на служіння з народження.

З раннього віку (з 3 років), Марія виховувалася в храмі. Коли вона досягла повноліття, то повинна була покинути його стіни. Але дівчина відмовилася йти і виходити заміж. Вона сказала священнослужителям, що віддана Господу і збирається бути незайманою, присвятивши своє життя йому. Тому служителі храму вирішили, що заручини з праведним старцем Йосипом стануть виходом із ситуації. Він оберігатиме і піклуватиметься про дівчину. Після цього вона переїхала в будинок Йосипа і присвячувала весь свій час молитвам, читанню священних писань і роботі.

В один зі звичайних днів до Марії з’явився архангел, повідомивши Благодатну звістку: «Радуйся, обрана! Господь з тобою; Ти благословенна між жінками». Дівчина не одразу зрозуміла, що значить таке звернення. Ангел пояснив, що їй випала честь зачати і виносити Сина Божого. Марія дивувалася, адже вона несе незайману обітницю. Архангел Гавриїл сказав їй: «Святий Дух зійде на Тебе, і сила Всевишнього осинить Тебе». Вважається, що саме в цей момент відбулося зачаття Христа. І рознеслася по світу Благодатна звістка!

Що не можна робити на Благовіщення:

Є така приказка в цей день: «Птах гнізда не в’є, дівка косу не плете». Вона пов’язана з тим, що в Благовіщення не можна працювати – робота буде недолугою і пустою. Можливо, ви чули легенду про зозулю? Вона пов’язана саме з Благовіщенням. Кажуть, що в цей день зозуля звила гніздо, не прислухавшись до веління не працювати. Тепер зозуля не вміє вити гнізда і їй доводиться підкидати свої яйця іншим птахам.

Як говорилося вище, в Благовіщення «… дівка косу не плете». Вважається, що крім заборони на будь-яку роботу в цей день, ця приказка пов’язана і з волоссям. Його не можна розчісувати, стригти і робити зачіски. Раніше за красою волосся дівчат женихи судили про їхнє здоров’я, а якщо в цей день розчісувалися, то волосся ставало сухим і починало випадати. Таким чином, якщо дівчина на Благовіщення робить із волоссям якісь процедури, то сама себе прирікає на нещасливе життя.

У той день, на який випадає Благовіщення, в жодному разі не можна займатися посівом і будь-якими роботами в саду та городі.

Кажуть, що в вечір Благовіщення не можна користуватися освітлювальними приладами в будинку. А також не варто запалювати свічки. Ця прикмета пов’язана з тим, що в цей день Ангели спускаються з небес і відвідують кожен будинок. Вони спостерігають за життям людей і приносять все те, чого бракує. А якщо користуватися освітленням, то можна не помітити світло від Ангела, який при цьому ще й не підійде благословити на щасливе життя.

Що можна і потрібно робити на Благовіщення:

Благовіщення – це свято, в яке необхідно насолоджуватися природою, творіннями Божими. Також потрібно в цей день мріяти і міркувати про своє місце і призначення в світі.

Наступного дня після Благовіщення обов’язково всім садівникам і городникам потрібно зайнятися посівними роботами. Є думка, що це принесе небувалий урожай.

Іменини: Марія, Йосип, Тихін, Сава, Василь, Гаврило, Устим, Феодосій, Пелагея

Історичні події цього дня:

1795 — у Франції прийнятий закон, який ввів метричну систему і визначив одиниці довжини метр і маси — кілограм

1827 — англійський фармацевт Джон Вокер (John Walker) винайшов сірники.

1906 — виверження вулкана Везувій спустошує Неаполь.

1934 — Закон (Постанова ЦВК та РНК СРСР) від 7.04.1935 № 3/598 «Про заходи боротьби із злочинністю серед неповнолітніх», яка передбачала смертну кару через розстріл для дітей віком від 12 років.

1943 — швейцарський хімік Альберт Гофманн синтезував ЛСД (цей день ввійшов до історії як День велосипеда).

1948 — набув чинності статут Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Нині цей день відзначають як Всесвітній день здоров'я.

1969 — символічна дата народження Інтернету, публікація RFC 1.

2014 — у Донецьку проголошено державний суверенітет маріонеткової ДНР, у Харкові — ХНР.

2017 — бомбардування авіабази Шайрат.

12 березня народились:

1880 — Олександр Богомазов, український графік, живописець, теоретик мистецтва.

1919 — Омелян Пріцак, український історик, мовознавець, орієнталіст, засновник і довголітній директор Українського наукового інституту Гарвардського університету.

1930 — Ів Роше, французький підприємець, засновник косметичної корпорації «Yves Rocher».

1939 — Френсіс Форд Коппола, американський кінорежисер («Хрещений батько»).

1954 — Джекі Чан (Чань Кунсун), американський кіноактор, каскадер, режисер і продюсер.

1962 — Михайло Круг (Воробйов), російський співак в стилі шансон.

1964 — Расселл Кроу, австралійський актор, лауреат премії «Оскар».

Цього дня померли:

1947 — Генрі Форд, американський конструктор автомобілів, засновник корпорації «Форд Мотор».

1984 — Савченко Іван Михайлович, інженер-кораблебудівник, один з найбільших в СРСР фахівців в області атомного підводного кораблебудування і технології суднобудування.

2014  — Жузеп Марія Субіракс, іспанський скульптор і художник.

Матеріал підготовлений РІВНЕМЕДІА з відкритих джерел

Читати також

27.01.2022 Відомого рівненського лікаря попередили про відсторонення від роботи, бо не має щеплення від ковіду

- Здається, це не найкращий момент для вимушеної неоплачуваної відпустки. Але це я так думаю. А уряд каже, що так краще. Для всіх. На основі доказової медицини. Ок, час розсудить нас, - пише лікар. - Ні, я не йду з медицини. Не працювати дозволити собі не можу. Просто коли зачиняються одні двері, то відчиняються інші. А в лікарні зустрінемося вже після карантину. Або зміни умов допуску на роботу. Можливо.