Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Чому потрібно спати у шкарпетках: відповідь вчених вас точно здивує

Суперечки - як краще спати: у шкарпетках чи без - точаться уже давно. У кожної людини своя думка з цього приводу: хто вважає це дивним, а хтось навпаки не може спати із голими ногами. 

На думку вчених, є тісний взаємозв'язок між змінами температури тіла і якістю сну. Про це повідомляє Meta.

Як з'ясувалось, у людей, які перед сном зігрвають ноги, сон приходить швидше і він - більш якісний. 

Тепло в ногах допомагає розширенню судин і завдяки цьому людина швидше зігрівається, а внутрішня температура починає поступово знижуватися. Цей процес дає організму сигнал про те, що пора спати.

Спати в теплі та комфорті - дуже важливо, адже це сприяе повноцінному сну, без пробуджень, а вранці - бадьорому підйому. 

Узимку ноги замерзають швидше, і останніми наповнюютсья теплом. Судини стискаються, кров менше охолоджується,  і допомагає утримати тепло в більш важливих органах.

Чому потрібно спати в шкарпетках

Швидке засипання. На думку вчених, тепло в ногах дає сигнал організму, що пора спати. Експерименти на добровольцях показали, що люди в шкарпетках засинають набагато швидше тих, хто спить з голими ногами.

Гігієна ніг. Перед сном на ступні можна нанести крем або лосьйон, а зверху надіти шкарпетки. Ваші п'яти стануть м'якше вже через пару ночей.

Більш яскраві відчуття в сексі. У 2005 році вчені з Університету Гронінгена в Нідерландах провели дослідження з використанням шкарпеток. Одна група жінок займалася сексом в шкарпетках, друга - без. Виявилося, що 80% учасниць групи в шкарпетках відчули оргазм більш яскравим.

Гарний настрій. У китайській медицині вважається, що надягати шкарпетки на ніч дуже корисно. Холод витягує з тіла всю життєву енергію, а теплі шкарпетки наповнюють позитивною енергією і покращують кровообіг.

Читати також