Рівне Медіа

День літнього сонцестояння 2021: традиції та прикмети

Фото - ілюстративне

Літнє сонцестояння – це астрономічний початок літа, у цей день у Північній півкулі встановлюється найдовший день та найкоротша ніч. Подібне явище спостерігається у цей же час у грудні, коли тривають найдовша ніч і найкоротший день у році.

День літнього сонцестояння також вважається днем язичницького Купала. В цей час сонце отримує владу над темрявою і природа переходить у фазу свого розквіту. Щороку сонцестояння припадає на 21-22 червня, коли сонце зупиняється у своєму зеніті. 

Наші предки відзначали цей день масовими гуляннями та проводили ритуали. Вважалося, що в цей магічний час всі рослини набувають цілющої сили. Та і взагалі весь день максимально чарівний.

Астрологи впевнені, що день літнього сонцестояння сприятливий для поновлення, побудови планів, залучення удачі та здоров'я.

У цей день раніше виконували певні ритуали для молодості і краси. Для цього з ранку вмиваються росою або річковою водою. У день літнього сонцестояння збирали цілющі трави, водили хороводи, запалювали високі багаття і плели вінки. 

У цей день варто прокинутися якомога раніше, бажано ще на світанку. Щоб залучити позитивні емоції, слід вдягти помаранчевий, зелений і жовтий одяг. У день сонцестояння не можна сваритися, конфліктувати, лити сльози.

Днем заведено відпочивати на природі - плести вінки, медитувати, наповнюватися позитивною енергетикою.

Особливе місце в цей день приділяли воді. Дівчата на виданні купалися в річках і озерах, щоб шлюб був швидким і вдалим.

Відомий старовинний ритуал залучення достатку. Для цього в день сонцестояння потрібно кинути монети в посудину з водою, а з першими променями сонця витягти їх звідти та заховати.

Прикмети в день сонцестояння

  • Дощова і похмура погода в цей день символізує поганий урожай.
  • Гроза сьогодні обіцяє негоду до кінця літа.
  • Багато роси вранці - до хорошого врожаю.
  • Якщо на світанку загадати бажання - воно обов'язково збудеться.

Читати також