Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Депутат Рівненської облради відсудив мільйон гривень за 11 років під слідством

Депутат Рівненської облради та керівник "чорнобильської" лікарні відсудив 1 мільйон гривень у держави за безпідставне перебування під слідством. 

Як зазначається у рішенні суду, справу проти чоловіка почали розслідувати у березні 2005 році, коли він був заступником головного лікаря. У цій справі також фігурували працівники лікарні. 

Їх підозрювали у виписуванні непотрібних рецептів на ліки, які медики передавали у аптеки. Потім ці аптеки отримували від держави відшкодування за начебто продані препарати.

Самого Сергія Шевчука затримали, проте відправили додому під підписку про невиїзд. Усе його майно арештували. 

Йому інкримінували порушення двох статей ККУ: ч.4 ст. 191 (розтрата майна у великих розмірах) та ч.2 ст. 366 (службове підроблення).

У суді справу почали розглядати у 2015 році. У листопаді 2016 року слідчий закрив справу у "зв'язку з відсутністю у діях лікарів складу злочинів". 

Тому Сергій Шевчук звернувся до поліції з вимогою заплатити йому 2 мільйони гривень моральної компенсації. Загалом під слідством він перебував 11 років 

«За час кримінального переслідування погіршився стан його здоров'я, він пережив емоційні стреси, які супроводжувались почуттями розгубленості, образи, обурення, приниженої гідності, тривоги, страху за своє здоров'я, життя та майбутнє, порушенням сну», – так описав свій стан позивач.

Суд частково задовольнив позов. Замість 2 млн грн Сергієві Шевчуку заплатять вдвічі менше – 1 млн грн. Встановлюючи суму нарахувань, суд взяв за основу мінімальну заробітну плату, яка станом на жовтень 2022 року становить 6,7 тис. грн. Відтак за 138 місяців вийшла сума 924 тис. грн. Гроші йому повинні заплатити з державного бюджету

Наразі це рішення ще не набрало законної сили, його можна оскаржити в апеляційному суді протягом місяця.

Перебуваючи під слідством у 2011 році Сергій Шевчук отримав підвищення та став головни лікарем "чорнобильської" лікарні. Також у 2020 році він обрався депутатом облради від партії "Сила і честь". 

У 2021 році депутати продовжили із ним контракт ще на 5 років. 

За матеріалами zaxid.net

Читати також