Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Диверсії ворога та аварії: які проблеми можуть виникнути під час опалювального сезону у Рівному

Актуальною темою, яка тривожить не лише мешканців Рівненщини, а й українців загалом, є наступний опалювальний сезон. У зв`язку із війною та супутніми обставинами зима 2022-23 може стати дуже складною для громадян. Наразі у області триває активна підготовка до зимового періоду.

Більшість Рівного обслуговує підприємство Рівнетеплоенерго. Найбільше, як заявив його керівник Олександр Ющук "Суспільному", він переживає за можливі диверсії ворога та перебої з постачанням енергоносіїв. Тепловик також пояснив, до яких можливих ситуацій готуються та як самі мешканці можуть попередити аварії.

Фото - Суспільне

Зі слів керівника Рівнетеплоенерго, уряд повідомив про плани забезпечити підприємства газом на рівні 90% від минулого року. Водночас у проходженні прийдешнього опалювального сезону він бачить певні ризики.

“Газ іде до котелень по трубах. Проблема в тому, що ці труби просто вивести з ладу, як і технологічно вивести з ладу наші котельні. Я особисто найбільше боюсь диверсій, перебоїв з постачанням газу та електроенергії, а також відсутність газу як такого”, — каже Олександр Ющук.

Тепловик закликав балансоутримувачів готувати будинки до подачі тепла: перевірити мережі та усунути несправності, подбати про те, щоб у під’їзди можна було зачинити двері й вікна та зберегти тепло.

“Якщо будуть перебої з постачанням газу, електроенергії, води, — а таке я допускаю в умовах воєнного стану, — будуть відбуватись вимушені аварійні технологічні зупинки. У сильний мороз, якщо будинок не утеплений, система опалення може вийти з ладу, може розірвати труби. За скільки годин це станеться — залежить від утеплення будинку та ізоляції труб”, — зазначає керівник Рівнетеплоенерго.

Щодо випробування міських мереж, то їх, каже тепловик, уже провели і усунули недоліки, наразі готують насоси й котли до роботи.

Читати також