Рівне Медіа

Для немісцевих та не прописаних у Рівному встановили тарифи на освіту й медицину

Депутати Рівненської міської ради на засіданні сесії більшістю голосів погодили рішення "Про взаємовідносини з об’єднаними територіальними громадами та іншими органами місцевого самоврядування у сфері надання послуг". Це питання на сесії не обговорювали, відтак і пройшло воно дещо непомітно, пише Суспільне

Що це означає. Від кількох депутатів Суспільне дізналось, що обговорення цього рішення проходило раніше. У ньому йдеться про те, що ОТГ, чиї жителі відправляють своїх дітей на навчання у місто або ж отримують тут медпослуги, повинні укладати з міськрадою угоди та платити за своїх людей. Якщо договір не укладено – отримувач послуг має платити за себе сам. Що ж до ситуацій, коли людина не має змоги платити – то такі випадки вивчатимуться в індивідуальному порядку. Таке рішення спрямоване на те, аби спонукати навколишні села об’єднуватись із Рівним. До слова, стосується рішення і тих, хто живе у місті, але не зареєстрований тут офіційно.

Про гроші. Як ідеться у проекті рішення, яке Суспільне отримало у міськраді, освітні послуги у місяць на дитину немісцевим обійдуться:

- загальноосвітні навчальні заклади 1 240,60 грн.
- дошкільні навчальні заклади 1 623,67 грн.
- позашкільні навчальні заклади 270,30 грн.
- дитячо-юнацькі спортивні школи 852,34 грн.
- підліткові клуби за місцем проживання 249,61 грн.
- дитяча художня школа 753,00 грн.
- дитячі музичні школи 1 846,0 грн.

Медичні послуги (консультації лікарів та діагностичні обстеження):

- лікар терапевт 57,24 грн.
- лікар хірург 42,90 грн.
- лікар невролог 59,94 грн.
- лікар офтальмолог 50,25 грн.
- лікар оторіноларінголог 68,22 грн.
- електрокардіографія (ЕКГ) 49,35 грн.
- ультразвукова діагностика (УЗД) 149,28 грн.
- рентгенологічне дослідження 55,42 грн.

Звідки суми. Аби зрозуміти, як прораховувались тарифи, ми звернулись за коментарем у міськраду. В пресслужбі пояснили, що коментар із детальними роз’ясненнями міський голова надасть тоді, коли підпише відповідне рішення.

Терміни та нюанси. У рішенні вказано, що такі правила вступають в дію з 1-го січня 2020-го року. А дія рішення не розповсюджується на випадки безпосередньої загрози життю пацієнта та хворих, які направляються у спеціалізовані відділення міських лікувальних закладів, а також на дітей з інвалідністю, дітей-сиріт та дітей (учнів), які представляють інтереси міста в конкурсах та змаганнях.

Позиція мера. Місяць тому у коментарі "Рівне вечірнє" міський голова Володимир Хомко перспективу прийняття цього рішення пояснив так: 

– Водите дітей – заплатіть за них, а ми ці гроші витратимо на своїх дітей. Якщо батьки працюють у Рівному i це теж не аргумент. Моя донька живе за кордоном, у них теж перевіряють, і де живеш, і чи платиш за комунальні послуги. Якщо справді живеш у цьому місті, тоді поведеш дитину у комунальну школу чи садок на своїй території. Я розумію, що кожне село не збудує ні художню, ні спортивну школу, тоді нехай об’єднуються з містом, – наводить видання коментар очільника міста. 

Читати також