Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

До Рівного завітала поетеса зі Словаччини (ФОТО)

Днями у Рівненській обласній бібліотеці знову багатолюдно. Гостя зі Словаччини, поетеса Олена Каплявкова-Колодяжна презетувала свою першу збірочку поезій «Адажіо життя» видану у 2018 році у Словаччині (м. Сениця). Рівнянка Валентина Слуквіна представила свій перший диск «Щиро від душі».

Пані Олена, наша землячка із смт. Квасилів Рівненської обл. У 1996 р. емігрувала до Словацької Народної Республіки, але любов до рідного краю постійно навертає поетесу на рідні терени. Поезії написані українською мовою, хоч авторка добре володіє чеською, словацькою, німецькою. Присутні щиро сприймали вірші, присвячені воїнам-захисникам України: «Лист із фронту», «Молитва за Україну», «Батальйон», «Мамо, ти мене прости», «Лірник» та інші. Авторка піднімає історичну тему голодомору у вірші «Жертвам голодокосту 1933», «Рідна ти моя країно…» та ін.

Найкращі почуття і емоції викладені автором в любовній ліриці: «Квазімодо» (діалог), «Сон», «Рената», «Прощання», «Адажіо кохання», романсі «В саду осіннім груші поспіли». Особливої уваги заслуговує венеціанська легенда «Олівія і Омар», присвячена трагічній долі закоханих.

Олена Каплявкова-Колодяжна довгий час співпрацює з бардом Валентиною Слуквіною, яка поклала на музику її вірші «Кохання в очах твоїх», «Пурпурові квіти» та ін.

Валентина Слуквіна – рівнянка, за професією стоматолог, за покликанням душі – лірик, романтик, виконавиця авторської пісні, учасниця двох фестивалів авторської пісні та співаної поезії «Оберіг» (м. Луцьк 2017, 2018 рр.), автор диску «Щиро від душі». Під час зустрічі співачка виконала чимало власних пісень та пісень на слова Олени Каплявкової-Колодяжної.

Як музичний подарунок гостям прозвучали музичні твори у виконанні дуету «Фантазія» у складі викладачів РДМШ № 1 ім. М. Лисенка Оксани Войтович (скрипка), і Олександра Шавардака (фортепіано).

Прийшли привітати презентантів друзі, колеги, однодумці, учасники АТО, шанувальники поетичної та музичної творчості.

Читати також