Рівне Медіа

До уваги рівнян: у МЗС прокоментували можливість скасування безвізу для України

фото ілюстративне

Держсекретар Міністерства закордонних справ Андрій Заєць заявив, що нині немає загрози можливого скасування безвізового режиму для України з ЄС, повідомляє "Суспільне".

За його словами, відповідними робочими групами постійно здійснюється моніторинг.

"І останній звіт, який є в нашому розпорядженні — позитивний. Є певні рекомендації для української сторони, які стосуються не МЗС, а інших органів державної влади. Ми про них знаємо і працюємо над вирішенням. Тому я хотів би застерегти від панічних настроїв, які час від часу спливають з надр інтернету про те, що "все пропало" і "ЄС скасує безвізовий режим". Такої загрози ми не бачимо", — розповів Заєць в інтерв'ю Апострофу.

Він зазначив, що за 11 місяців поточного року вдалося укласти 9 договорів про безвізовий режим поїздок з різними державами.

"Набули чинності 5 міжнародних договорів. Найближчим часом ми готуємо укладання угоди про безвізові поїздки з Гренадою. Ми сподіваємося, що наступного року нам вдасться досягти домовленостей про безвізовий режим поїздок громадян України в заморські території і департаменти Франції — оскільки зараз безвізовий режим існує тільки для континентальної частини цієї країни ", — повідомив дипломат.

Заєць додав, що наразі українська дипломатична служба активно працює з Мексикою, яка "користується значним попитом у громадян України".

"І продовжуємо переговори з КНР про введення 10-річних віз. А 10-річна віза — це майже безвіз. Хоча й зараз в Китаї є кілька територій, де протягом певного часу (кількох діб) громадяни України можуть перебувати без віз. Як правило, це пріоритетні зони туристичного розвитку або транзитні великі аеропорти ", — уточнив держсекретар МЗС.

Як відомо:

Безвізовий режим між Україною і ЄС набув чинності 11 червня 2017. Він дозволяє громадянам України перебувати на території країн ЄС не більше 90 днів протягом 180-денного періоду.

Читати також