Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Доля 11-ти автобусів - невідома: лише 3 автобуси з евакуйованими маріупольцями дісталися Запоріжжя

Зруйнований Маріуполь

Мер Маріуполя Вадим Бойченко в ефірі національного марафону розповів про ситуацію із евакуацією. 

З Маріуполя до Запоріжжя виїхало 14 автобусів із мирними мешканцями. Та нині на підконтрольну Україні територію добрались лише 3. 

Що з рештою - 11-ма автобусами - невідомо. 

У Маріуполі ще понад тисяча людей чекає на евакуацію. Зокрема понад 200 осіб чекають безпосередньо на території заводу "Азовсталь".  

"Коли ми оголосили, і російська сторона погодила цю евакуацію, що дасть нам 90 автобусів, визначили три локації, але у дві тільки локації приїхало 14 автобусів, а до України доїхали лише 3. Ми розуміємо, що десь поділися 11 автобусів, які мали рухатися у напрямку Запоріжжя на підконтрольну частину нашої держави, але вони десь загубилися. Губляться вони у "фільтраційних центрах"".

За словами мера, наразі таких "фільтраційних центрів" у Маріуполі чотири, і в бік України окупанти дуже прискіпливо проводять фільтрацію.

Бойченко розповів, що усіх, хто хоч якось був пов'язаний із держслужбою, або муніципальною службою, саджають на 2 тижні або і на 2 місяці у тюрму. Ті, хто звідти вже вийшли, розповідають, що у камеру 2 на 3 м заганяють 10-15 осіб. Люди там не мають змоги присісти, не мають їжі, їм дають тільки воду, один раз на добу виводять у туалет і катують.

Бойченко додав, що 2 травня чекали на евакуацію 2 тисяч жителів Маріуполя, які самостійно виїхали до окупованого Бердянська Запорізької області. Але окупанти руйнують плани і не дають людям виїхати.

Також станом на ранок 3 травня ще не дісталися до Запоріжжя ті люди, які виїхали з Маріуполя 2 травня. Ця евакуація ще триває, колона рухається в напрямку Запоріжжя.

Читати також