Рівне Медіа

Думала, що дзвонить онук: у Рівному бабуся віддала аферистам чотири тисячі доларів

Фото - ілюстративне / відкриті джерела

За схемою «ваш онук потрапив у ДТП, потрібні гроші на лікування» невідомі заволоділи коштами в сумі чотири тисячі доларів США. Про це інформує відділ комунікації поліції Рівненщини.

Схвильований голос нібито внука у слухавці стаціонарного телефону пролунав вчора, 24 березня, близько 14 години. Крізь сльози той повідомив 85-річній бабусі, що потрапив у ДТП, а потім голос змінився. Чоловік, представившись медичним працівником повідомив, що лікування можна провести лише у Полтаві, але для цього потрібні значні кошти — вісім тисяч доларів. Тому пенсіонерці потрібно написати заяву і зібрати гроші. Жінка запевнила, що коштів таких не має, коли їй озвучили мінімальну суму – хоча б дві тисячі доларів. Забрати їх разом із заявою зможе посередник, який зараз перебуває у Рівному. 

За якийсь час у двері постукав чоловік, якому господиня віддала обумовлену суму заощаджень із заявою про передачу коштів на лікування. А вже за кілька хвилин знову пролунав дзвінок. Псевдовнук сказав бабусі — грошей недостатньо. Пенсіонерка запевнила, що спробує позичити, що і зробила. Зібрати змогла іще дві тисячі доларів, які передала тому ж невідомому. 

Лише після цього сконтактувала із внуком, який також проживає у Рівному. Тоді й з’ясувалося, що жінку ошукали.  
Слідчі Рівненського районного управління поліції внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 2 статті 190 Кримінального кодексу України. У рамках кримінального провадження поліцейські встановлюють осіб, які можуть бути причетні до злочину. 

Водночас правоохоронці звертаються до громадян із проханням: якщо до вас надходять подібні дзвінки — негайно зателефонуйте родичу, про якого йде мова або повідомте на спецлінію «102», щоб перевірити інформацію. 

Читати також