На Березнівщині у селі Городище місцеві мешканці не один рік страждають від антисанітарії та запахів з подвір'я двох місцевих жителів. У своєму дворі двоє братів влаштували сміттєзвалище, на якому тримають сотні кіз.
Тварини харчуються сміттям і розмножуються, а молоко чоловіки возять у Рівне на базар на продаж.
Про багаторічну проблему журналістам "Рівне Медіа" розповіла місцева мешканка Алла Луцик. За її словами, у район, де живуть брати, вона переїхала нещодавно. Щодня проходячи повз подвір'я жінка відчуває жахливий сморід.
Пані Алла розповідає, що сміття у дворі чоловіки накопичують спеціально - зносять мішки з відходами з усієї округи.
"Взимку я взагалі бачила зранку мертву козу, яка лежала біля хвіртки. Вони кіз женуть на пасовище на сміттєзвалище. Ті тварини їдять на смітнику", - каже мешканка села.
Сусіди братів борються із цією проблемою багато років. Адже запахи розносяться на велику територію і багатьом заважають.
Люди неодноразово скаржилися правоохоронцям та місцевій владі. Кілька років тому сусіди навіть самотужки вивезли з двору причіп відходів. Однак з часом власники господарства об'єми сміття відновили.
Ситуацію прокоментував староста села Городище Юрій Плескач.
"Ми вже вирішили надати чоловікам земельну ділянку. Там за селом. Ще колись їм пропонували мої попередники пів ферми. Вони не захотіли тих пів ферми. На сьогодні ситуація жахлива. Тому було вирішено надати їм ділянку. Однак, під час військового стану ділянку у власність їм надати ми не можемо. Однак, наразі вирішуємо питання, щоб загородити їм тимчасово і поставити невеликого будиночка там доя користування", - розповідає староста.
Саме виділення землі за селом допоможе сусідам двох братів уникнути щоденного смороду та смітника за парканом.
"Минулого тижня я збирав людей біля того двору, спілкувався з чоловіками. Один згоден на земельну ділянку, а інший ні. Оце вони розводять тих кіз і йдуть по Березному по смітниках, тягнуть все лахміття у двір", - каже пан Плескач.
За його словами правоохоронці та зооактивісти нічого вдіяти не можуть, адже територія приватна.
Староста додає, що наразі у чоловіків є близько 200 кіз і їх кількість щороку збільшується.
Жителі села покладають надії, що брати все ж згодяться переїхати і дихати на вулицях стане легше.