Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ексдиректора нацпарку та його родичів судитимуть за розграбування надр на понад 100 млн грн

У Чернівецькій області судитимуть ексдиректора національного парку, який влаштував там нелегальний видобуток піску та гравію. Крім того, підозрюваний наживався на незаконній вирубці лісу та його реалізації.

Про це повідомляють у пресслужбі Офісу Генерального прокурора.

Наразі збитки від діяльності керівника нацпарку оцінюють у понад 100 мільйонів гривень.

Загалом було передано до суду обвинувальний акт на 6 учасників злочинного угрупування. Серед них - родичі та близькі люди організатора.

Група діяла за попередньо узгодженим планом. Керівник національного парку, зловживаючи службовим становищем, надав підконтрольному йому товариству з обмеженою відповідальністю в оренду спецтехніку, щоб у подальшому використати її для незаконного видобування корисних копалин. Під виглядом руслорегулюючих робіт члени злочинного угруповання незаконно видобули 151 тис м куб піщано-гравійної суміші з річок Черемош та Норинка у Вижницькому районі. Цими діями державі спричинено понад 100 млн грн збитків.

Також керівник нацпарку розробив схему отримання незаконного прибутку від реалізації лісодеревини. До цього теж залучив підконтрольні йому підприємства. Реалізовував їм лісопродукцію за заниженою ціною, далі підприємства перепродували її дорожче. Одержаний надприбуток у сумі 1,2 млн грн учасники ОЗГ привласнили.

Правоохоронцями встановлено, що, керуючи нацпарком, посадовець допустив незаконні порубки дерев зі збитками державним інтересам на понад 4,5 млн грн. Також він заволодів понад 400 тис грн бюджетних коштів, виділених на будівництво об’єкта природно-заповідного фонду.

Читати також

18.08.2022 У Раді пропонують звільнити від військової служби ще одну категорію чоловіків

Відповідний законопроєкт № 7678 «Про військовий обов’язок та військову службу» народні депутати України Олексій Гончаренко, Сергій Рахманін та Роман Костенко зареєстрували 17 серпня. Згідно із запропонованими змінами, однією з підстав звільнення від військової служби під час особливого періоду є наявність у військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років.