Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Голова Рівненської ОВА розповів, наскільки зросло населення області під час війни

З початку російського вторгнення на Рівненщину прибуло 84 тисячі переселенців, з них близько 59 тисяч залишились тут надовго. 

Про це «Главкому» розповів голова Рівненської ОВА Віталій Коваль. 

За його словами, найбільше людей приїхало з Донеччини, Харківської, Київської, Чернігівської та Херсонської областей. 

«Судячи з перехресного аналізу даних мобільних операторів, в область на сьогодні прибуло більше, ніж вибуло, тобто фактично населення збільшилось – до 1 млн 200 тис. До війни було 1 млн 153 тис.», – сказав очільник ОВА. 

Віталій Коваль додав, що внутрішньо переміщених осіб намагалися розселити по всіх районах області більш-менш однорідно. Хоча більшість обрали для життя Рівне: із 84 тис. новоприбулих тут залишилися 20 тис.

«Дуже багато на півдні області – в Рівненському, Дубенському районах, на півночі менше, зрозуміло з яких причин. Але переселенці різні, і я б навіть не сказав, що більшість з них – це жителі великих міст. Якщо взяти Харківську область, то в нас багато людей приїхало з Ізюма, Чугуєва», – пояснює голова обласної адміністрації.

Переселенці намагаються адаптуватися та соціалізуватися на новому місці, активно шукають роботу, опановують нові професії, переконує Віталій Коваль.

«Уже можна сказати, що 750 ВПО, які прибули до нас, мають постійне місце роботи. Під дві сотні пройшли курси і змінили фах. Ця програма активно працює, тим більше, що є державна підтримка: два місячних оклади по 6,5 тис. грн компенсує держава, якщо підприємство взяло на роботу переселенця», – каже він.

Читати також