Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Голова Рівнеоблради відвідав IV Європейський Конгрес місцевого самоврядування у Кракові (ФОТО)

фото - Фейсбук

Про стратегію розвитку місцевого самоврядування у спільному європейському просторі говорили на IVЄвропейському Конгресі місцевого самоврядування, який відбувався у Кракові 26-27 квітня. Повідомляє Рівненська обласна рада

Цього року делегацію від Рівненщини представляли голова Рівненської  обласної ради Олександр Данильчук, його заступник Олексій Бучинський, голова Березнівської районної ради Віктор Федас та голова Деражненської ОТГ Олександр Пустовіт. Щороку учасниками масштабного заходу є лідери місцевого самоврядування, представники державних адміністрацій, бізнес та громадськість.

«Цей масштабний міжнародний захід можна назвати «Давосом  місцевого самоврядування».  У Конгресі беруть участь найкращі експерти: науковці, політики, представники уряду та бізнесу, щоби виробити спільне бачення, як має розвиватися місцеве самоврядування в Європі у найближчі роки. Це неабиякий досвід та перспективи, надзвичайно цікаві для України, яка у своєму муніципальному розвитку взяла курс на децентралізацію», - зауважив Олександр Данильчук.

Голова обласної ради взяв участь у дискусіях із обговоренням питань, які неабияк актуальні саме для сучасної України в контексті нинішніх реформ та децентралізаційних процесів. Зокрема, йшлося про ефективне місце галузі охорони здоров’я в місцевому самоврядуванні, сучасні тенденції та пошук нових можливостей щодо фінансування медицини, розвиток і впровадження сучасних інформаційних систем у цій галузі. 

Серед іншого - учасники форуму ділилися думками щодо успіхів та невдач процесів децентралізації на прикладі Польщі та інших країн Європи у розрізі конкретних галузей та напрямків. Обговорювали питання бюджетування, електронного урядування, співробітництва громад та бізнесу, роль культури, історії та туристичної галузі у розвитку місцевого самоврядування. Актуальними були питання розвитку інфраструктури, а також енергоефективності в містах та регіонах. А також – роль і місце малого та середнього бізнесу для розвитку територій.  Загалом учасники Конгресу обговорили майже 60 дискусійних питань. 

У той же час, на думку Олександра Данильчука, наші європейські сусіди також стикаються з низкою проблем у роботі органів місцевого самоврядування. Зокрема, щодо розподілу та надходження субвенцій з державного бюджету. Однак, їм вдалося виробити жорсткі механізми, які дають можливість ефективно впливати на органи виконавчої влади і успішно відстоювати інтереси своїх територій.  

Фото з особистого архіву Олександра Данильчука та Олексія Бучинського

Читати також