Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Гвардійський медик, який у 21 рік врятував побратимів та брав у полон окупантів, поліг у бою на Донбасі

На сторінці Національної гвардії України опублікували історію гвардійського медика, який врятував побратимів та навіть брав у полон окупантів.

З-під прицільного ворожого вогню на собі витягував побратимів, брав у полон окупантів, рятував життя пораненим захисникам та цивільним. Історія про бойового медика Василя Мариніча, який героїчно поліг у бою з ворогом під Солодким, що на Донеччині.

Василю Маринічу було 21. Маючи медичну освіту, він одягнув військову форму і став молодшим сержантом, бойовим медиком в одній із військових частин Нацгвардії. Василь не мав страху перед ворогом. Тому через вісім місяців служби вирушив на схід. Перша ротація бійця в самому горнилі війни. Гвардійський підрозділ міцно тримав лінію оборони у населеному пункті Солодке. Ворог намагався взяти його під повний контроль - обстрілював зі ствольної артилерії та реактивних систем залпового вогню. Побратими згадують: під час артобстрілу бойовий медик урятував життя двом гвардійцям, які вели бій. Василь, ризикуючи власним життям, витяг на собі з-під обстрілів поранених командирів.

«Я пам’ятаю, що мене витягував сержант Мариніч. Він надав мені медичну допомогу - перетягнув турнікетом ногу, тампонував її. Завдяки йому я живий. Того дня я зазнав важких поранень. Від болю, шоку - знепритомнів. Всі думали, що я вже мертвий. Все життя тебе пам’ятатиму, друже», - пригадує побратим Антон.

Бойовий медик не лише рятував життя, а й вміло воював. Під час загострення під Солодким Василь навіть взяв у полон окупантів.

«Десь за кілометри наші дозорні побачили підозрілий рух, де ми тримали оборону. То виявилися окупанти. Одна група була 6 осіб. За ними, метрів за 400, йшла ще одна група 6-8 осіб. Спільними діями бійців Нацгвардії й морської піхоти почали затримувати орків. Одного відразу взяли в полон. Інший потягнувся до автомата і почалась стрільба. Перший відкрив вогонь окупант. Василь відкрив вогонь на ураження і застрелив одного з нападників, то був командир відділення. В них вилучили тактичні карти, рації та іншу документацію», - пригадує командир групи Володимир.

Василь Мариніч рятував життя пораненим захисникам і цивільним під «зливою» ворожих куль і ракет. Роботою бойового медика вражені навіть досвідчені лікарі. На жаль, хлопець загинув під час артобстрілу у бою під населеним пунктом Солодке. Бійця посмертно нагородили орденом «За мужність» III ступеню.

Читати також