Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Історичні книги, які стануть цікавими рівнянам

фото ілюстративне

Сайт Букля зробив добірку цікавих та скандальних історичних книжок. 

"Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього" Ювал Ной Харарі

Світовий бестселер № 1 за версією The New York Times

Дослідження, яке ламає уставлені уявлення про земну історію від появи людини і народження мови до наших днів та примушує задуматись: шлях розвитку наших предків міг би бути зовсім іншим. Долучіться до історичної розвідки і вас приголомшать неочікувані і сміливі припущення. У книжці ви не знайдете нудної хронології і сухих дат, але разом з автором будете розмірковувати про численні «Чому?».      

 

"Перша наукова історія війни 1812 року" Євген Понасенков

Відомий своїми екстраординарними методами, автор виступає проти офіційної історії і пропонує абсолютно нову версію подій 1812 року. Це зовсім не те, що розповідають в школі і напишуть в підручниках з історії. Це абсолютно новий погляд на події давніх років. Це "Перша наукова історія війни 1812 року".

Скандальна книга Євгена Понасенкова розповість про достеменні плани та дії великих вождів - Наполеона і Олександра I, про громадянську війну в Росії, про інтриги і "битви" у закуліссі.

 

"З третього світу - в перший. Історія Сінгапуру (1965-2000)" Лі Куан Ю

Коли крихітний Сінгапур в 1965 році отримав незалежність, ніхто не вірив, що йому вдасться вижити. Однак, він не просто вижив, а перетворився на процвітаючу столицю Азіатського регіону з найкращим в світі аеропортом, найбільшої авіалінією, ключовим торговим портом, зайнявши четверте місце в світі за рівнем доходу на душу населення.

Про це диво в своїх мемуарах розповідає колишній прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Куан Ю. Він оживляє перед читачами історію, аналізує основні стратегічні рішення сучасності, пише про те, як з року в рік направляв складні відносини США, Китаю і Тайваню, служачи для керівників цих держав і довіреною особою, і вісником, і експертом.

 

"Історія європейської цивілізації. Близький Схід" Умберто Еко

Близький Схід - це місце, де зароджувалася цивілізація не тільки Сходу, а й Європи. Саме на території так званого Родючого півмісяця почала розвиватися культура відновлювального землеробства, з'явилося примітивне колесо. Тут найпершими навчилися робити керамічний посуд та обробляти метали. Саме тут виникли перші міста, а потім перші територіальні держави: Ассирія, Вавилон, Хетське царство.

Людям, що жили у Шумері, належить пальма першості у появі писемності і законодавства як такого. Тому не дивно, що найдавніші витвори мистецтва з'явилися також саме тут.

Про все це і розповідає наша енциклопедія. Видання доповнено багатим ілюстративним матеріалом - всесвітньо відомими шедеврами із багатьох музеїв світу.

 

"Зброя, мікроби і сталь. Витоки нерівностей між народами" Джаред Даймонд

Смілива наукова розвідка американського еволюційного біолога Джареда Даймонда «Зброя, мікроби і сталь» — це світовий науковий бестселер, який розійшовся багатомільйонними накладами і продовжує долати нові рубежі. Автор розкриває первинні історичні причини нерівностей сучасного світу, які, на його думку, криються в глибинах доісторичного минулого людства. На основі масштабних міжконтинентальних порівнянь і залучення широкого спектра новітніх досягнень історії, біології, лінгвістики, археології, епідеміології, біогеографії, палеонтології та екології Джаред Даймонд намагається пояснити «найзагальнішу схему історії», давши відповідь на головне питання книги: чому вогнепальна зброя, найзгубніші мікроби та сталь з’явилися у суспільствах одних частин світу, даючі їм переваги у завоюванні народів інших частин світу.

 

"Витоки політичного порядку. Від прадавніх часів до Французької революції" Френсіс Фукуяма

Погляд одного з провідних інтелектуалів сучасності на політичний устрій нашого світу.

Кожній розвиненій державі властиві три компоненти: ієрархічна структура влади, підзвітний уряд і верховенство права — у цьому переконаний філософ та політолог Френсіс Фукуяма. Гармонійне поєднання цих трьох властивостей, а також мінімальний рівень пов’язаності політичних еліт дають країні змогу повноцінно розвиватися у демократичному напрямку. Але чому не всім державам вдається подолати цей шлях? Як країни долають трансформаційний період? Чому деякі держави застрягають в авторитаризмі? Які історичні передумови для такої ситуації?

Читати також