Рівне Медіа
Словацького 4-6, 320 Рiвненська область, Рiвне
+380988858579 rivne.media@gmail.com

Із суботи на Рівненщині посилюють карантин: що зміниться

З 23 жовтня на Рівненщині посилюють протиепідемічні заходи. Область переходить у "помаранчеву" карантинну зону. Таке рішення щойно ухвалили на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС. 

- Протягом останніх чотирьох днів значне перевищення критичних рівнів за такими показниками: коефіцієнт виявлення випадків інфікування - 22,4, при нормативі 20, кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 - 71, 6 при нормативі 60. Підійшли до 60 % при нормативі 65 % по забезпеченню кисню,  - каже головний санлікар області Роман Сафонов. - Єдиним фактором стримування епідемії є вакцинація. 

За його словами, найгірша ситуація наразі спостерігається у Радивилівській та Острозькій територіальних громадах. 

Перша відмінність "помаранчевої" зони від "жовтої" - це суттєве посилення контрольних заходів. Другий аспект - це те, що громади, де є перевищення епідпоказників і відповідність до більш високих рівнів небезпеки, можуть самостійно впроваджувати заходи, передбачені "червоною" зоною. "Червоний" рівень встановлюється на всій території області, - каже заступник голови Рівненської області Ігор Тимошенко. 

"Помаранчева" зона є сигналом того, що регіон незабаром може перейти у "червону" зону, та передбачає заборону на: 

  • проведення масових заходів за участю більш ніж одна особа на 4 кв.м. площі будівлі, або території,
  • приймання відвідувачів кінотеатрів або інших закладів культури з наповненістю залів, або кінозалів понад дві третини місць, або понад 50 % місць у кожному залі, або кінозалі,
  • у закладах харчування відстань менше ніж 1,5 метрів не допускається та більш ніж 4 особи за одним столом,
  • відвідування закладів освіти здобувачами освіти у разі якщо на самоізоляції перебуває більш ніж 50 % здобувачів освіти. 
  • діяльність спортзалів, фітнес-залів, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів у залі у розрахунку 1 особа на 10 кв. м. 

 

Читати також