Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Їздили по подвір`ю на БТР і готували їжу в каміні: сім`я із Київщини показала, що лишили в їх будинку окупанти, які там жили

Російська навала в Україні нищить усе, що бачить. Люди по троху розгрібають наслідки їх перебування на Київщині. 

До прикладу,  у лютому 2021 року сім'я придбала гарний будинок у селі Підлісся Броварського району. Та вже через рік змушені були покидати домівку, адже село окупували, повідомляє 24 Канал
 

- Ми вирішили поїхати за кордон, коли дізналися від сусідів, що рашистські війська перебувають у сусідньому селі. Також навколо нашого села з'явилися блокпости та регулярні підрозділи ЗСУ. Постійно стало чути вибухи артилерії та "Градів", – розповіла сім'я.

Пізніше виявилося, що виїхали вони дуже вчасно. Адже за кілька днів їхнє село також опинилося під контролем росіян. Дізналися вони про це від сусідки, яка також встигла втекти звідти.

Село було під окупацією приблизно три тижні. Про звільнення населеного пункту родині повідомив один із сусідів, якому вони залишили ключі від будинку, щоб той міг наглядати за ним.

Але домівку було не впізнати. Окупанти потрощили вікна, двері, залишили неймовірний безлад та навіть їздили подвір'ям на БТР, про що яскраво свідчать сліди на траві. Росіяни готували їжу в каміні, погубили свої сухпайки та покрали купу речей. Комп'ютер вони просто розібрали та поцупили звідти частину деталей.

- В нашому будинку жили орки. Розбито 7 з 12 вікон. У скляних дверях на терасу розбито скло та вивернуто замок. Зламано кухонні меблі. Навколо бруд. Вкрадено деталі комп'ютера, пошкоджено монітор. Вкрадено все чоловіче взуття, музичні інструменти. Сильно пошкоджено паркан. По ньому проїхалися на БТР. Крім того, перед будинком розірвався снаряд, який зірвав автоматичні ворота та хвіртку, розвалив цегляні стовпчики. Уламками пошкоджено фасад та дах, – зазначили члени сім'ї.

Зараз за будинком приглядає сусід. Поки подати заявку на відшкодування за пошкоджене майно українці не можуть, бо перебувають за кордоном.

- Наскільки мені відомо, для оформлення відшкодування потрібна присутність власника на місці. Виходячи з цього, подати на відшкодування я не маю можливості, – резюмували в родині.

 

Читати також