Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Халабуда, каша-Малаша і патик - 11 слів, які повертають нас у дитинство

Фото з відкритих джерел

Дитинство – це як окремий світ. Зі своїми героями, цінностями і навіть словами. Сoma.in.ua вирішила пірнути у спогади про своє дитинство і згадати, які слова найбільше асоціюються з цим безтурботним періодом нашого життя.

Село – найбільший, накрутіший дитячий майданчик.

Вулиця – місце зустрічі друзів.

Халабуда – невелике тимчасове житло дітей. Головні будматеріали – стільці, ковдри, подушки (на вулиці – доски, палки, лопухи та інші речі, які потрапляють на очі). Стоїть доти, доки не повернуться з роботи дорослі.

Ровер – він же велосипед. Чим більший і незручніший – тим цікавіше на ньому їздити. Улюблений варіант – “Україна” з рамою. Хто не катався під рамою, той багато в цьому житті не бачив. 

Пєстік – різновид вогнепальної зброї. Виготовлений на 100% з дерева. Кожен пєстік виділявся оригінальним дизайном.

Квач – дитяча гра, яка вчить швидко бігати.

Каша-Малаша – улюблена страва дітей. Головні інгредієнти – пісок і вода. Трава та інші спеції за смаком.

Калабаня – калюжа, яку неможливо оминути. Саме калабані стимулювали вибігати на вулицю, щойно закінчиться дощ.

Патик – чарівна палка, якою можна було робити все що заманеться. Бити бур’яни, гонити бабину корову, дражнити друзів, вистукувати мелодії ітд.

Бабай – злий, страшний дядько, якого обіцяли покликати батьки, коли ми втомлювали їх своїми патиками, халабудами, калабанями і тд.

Хованки – улюблена гра дитинства, коли потрібно було якомога краще заховатись і чекати, доки тебе знайдуть. 

Читати також

24.09.2023 На Рівненщині упродовж доби горіло сміття та сухостій (ФОТО)

23 вересня об 11:10 поблизу с. П’ятигори, Рівненського району, Здолбунівської ТГ по вул. Лісова. Загоряння будівельного сміття на відкритій території площею 25 м.кв. 23 вересня об 11:40 поблизу с. Садове, Рівненського району, Гощанської ТГ. Загоряння сухої трави на відкритій території площею 0,02 га. 23 вересня о 12:38 поблизу с. Воскодави, Рівненського району, Гощанської ТГ. Загоряння сухої трави та чагарника на відкритій території площею 0,2 га. 23 вересня о 16:44 с. Осницьк, Сарненського району, Рокитнівської ТГ, поблизу вул. Пролетарська. Загоряння сухої трави та чагарників на відкритій території площею 0,2 га. 23 вересня о 18:36 с. Городок, Рівненського району, Городецької ТГ, поблизу вул. Захаржевського. Загоряння побутового сміття на відкритій території площею 50 м.кв. 23 вересня о 19:23 поблизу с. Зелень, Сарненського району, Дубровицької ТГ. Загоряння побутового сміття на відкритій території площею 30 м.кв. Причини пожеж та розміри збитків встановлюють фахівці.

24.09.2023 Вели разом сестер до шлюбу, а нині разом в ЗСУ: історія швагрів з Рівненщини, які стали на захист країни

До широкомасштабного вторгнення Юрій був будівельником, а Анатолій – комбайнером. - Пішли в ЗСУ, бо хочемо, щоб наші рідні жили у вільній Україні. Зараз такий час, що кожен має робити вибір: бути в ЗСУ чи допомагати ЗСУ. Ми свій вибір зробили. Мій рідний брат Сергій теж з нами у полку і наразі виконує обов’язки на Запорізькому напрямку, - розповідає батько трьох дітей, Анатолій Васильович. - Україна сьогодні в небезпеці. А ми, її діти, стали на захист держави. Так само як на захист власних дітей, дружин та батьків. Це наш обов’язок. Ми не хочемо, щоб москалі топтали нашу землю та кривдили Україну і українців. Нам є що захищати, - додає Юрій. Шваґри обоє із Гощанського району, що на Рівненщині. Як і всі - мріють про закінчення війни та повернення додому, де на них з нетерпінням чекають рідні та близькі.

23.09.2023 Презенти від військових та майстер-класи: у Костополі відбувся благодійний мистецький вікенд

22 вересня до Дня миру і Дня позашкілля працівники та вихованці закладу організували благодійний мистецький вікенд "Діти прагнуть миру". Метою якого було зібрати кошти для купівлі квадрокоптера DJI Mavic 3 для групи Окремого центру спеціальних операцій "Захід" в якій несе службу працівник закладу Дмитро Козоровський. Гості заходу мали можливість долучитися до різноманітних майстер-класів: бісероплетіння, виготовлення фігурок із сіна, паперопластики, розпису гіпсових фігурок, оздоблення імбирних пряників, виготовлення еко-сумок. Кожен міг придбати домашню випічку, напої, сувеніри ручної роботи і презенти від військових. Спільними зусиллями було зібрано близько 25 тисяч гривень.