Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Хотіла підзаробити, бо живе з дитиною і батьками: на Рівненщині судили освітянку за продаж ковід-сертифікату

Ілюстративне фото

На Рівненщині судили жінку, яка вирішила підзаробити та продала іншій підробний сертифікат про вакцинацію від коронавірусу.

Згідно із вироком Дубенського міськрайонного суду, 10 вересня 2021 року дубенчанка продала іншій громадянці міжнародний сертифікат про вакцинацію від covid-19. Передача документу відбулась у Дубні на вулиці Сурмичі біля супермаркету "АТБ". Жінка віддала сертифікат із підписом, штампами та особистими даними лікаря, а також штампом Міської лікарні Чернівецької міської ради. Згідно із цим сертифікатом, жінка, яка придбала сертифікат, ніби то вакцинувалась "Файзером".

У тексті вироку вказано, що обвинувачена уклала угоду із прокурором про визнання винуватості. Згідно даної угоди жінка має розкаятися у скоєному, беззастережно визнати обвинувачення в судовому провадженні та в подальшому подібного не вчиняти.

Сторони узгодили покарання у виді 3 років позбавлення волі зі звільненням від відбування з випробуванням. 

Під час засіднаня громадянка визнала провину та пояснила суду, що вона живе з 4-річною дитиною і батьками, отримувала всього 3000 грн., адже до 11 січня 2022 року працювала на півставки педагогом-організатором, зараз звільнена і вже стає на облік в Центрі зайнятості. Їй потрібні були кошти, а знайомий запропонував підзаробити на сертифікатах. У соцмережі жінка-покупець запитала, хто може допомогти із виготовленням ковід-сертифікату. Обвинувачена відгукнулась і вони узгодили вартість 3000 грн. За словами дубенчанки, та жінка переслала їй дані ніби своєї сестри, а також на картку скинула 3000 грн., з яких 500 грн. лишила собі, а решту віддала знайомому, як і необхідні дані. Потім в Тернополі отримала від нього документи про вакцинацію і передала їх біля АТБ в м. Дубно тій жінці.

Суд визнав жінку винною за ч.3 ст.358 КК України та призначив узгоджену міру покарання у виді 3 років позбавлення волі. Особу було звільнено від покарання з випробовуванням з іспитовим строком 1 рік.

Читати також