Рівне Медіа

Хто на Рівненщині вирішує, які дерева можна рубати?

фото ілюстративне

Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства вкотре наголошує, що заготівля лісу у держлісфонді здійснюється виключно відповідно до матеріалів лісовпорядкування. Тобто ні майстер лісу, ні директор лісгоспу не можуть самостійно вирішувати, що і коли рубати. Ліси в нашій області окрім екологічного, соціального мають ще й господарське значення. І працівники лісового господарства несуть відповідальність як за незаконно зрубані дерева, так і за невчасно заготовлені. Тобто всі ліси мають вік стиглості, а отже і визначений період, коли потрібно збирати «врожай», який у цей час має найбільшу цінність.

Лісогосподарські підприємства області – це державні бюджетоутворюючі підприємства. За 9 місяців 2018 року внесок ДП «Дубенський лісгосп» до бюджету Смизької ОТГ становить 1,155 млн грн., до бюджетів усіх рівнів сплачено 22,868 млн грн.

Четвертий рік поспіль соснові насадження України і Європи масово всихають через поширення шкідників і хвороби. Держлісфонд ДП «Дубенського лісгоспу» не виняток. Думка вчених одностайна: лише санітарні рубки та наступне лісовідновлення  - єдиний спосіб зарадити масовому всиханню соснових насаджень. На сьогодні у Смизькому лісництві на обліку 113 га хворого всихаючого лісу, який потребує проведення санітарних заходів, інакше лишається осередком розмноження і поширення шкідників. З початку року лісівники ДП «Дубенський лісгосп» посадили на зрубах 145 га лісів, які будуть стійкими до нових кліматичних змін.

Працівники лісового господарства зацікавлені у збереження лісових насаджень. Відтак, жодним чином не заперечують проти розширення меж Дермансько-Острозького національного парку. Однак робити це потрібно у межах діючого законодавства, а не шляхом голослівних заяв.

Для довідки: на території Смизької ОТГ знаходиться 4 лісокористувачі, один з яких Державне підприємства «Дубенське лісове господарство». Відтак працівники Дубенского лісгоспу відповідають за лісові масиви виключно дежлісфонду.

Повідомляє прес-служба Рівненського ОУЛМГ

Читати також