Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Художниця з Рівненщини пише ікони на дошках з ящиків для боєприпасів

Млинівська художниця Ніна Августін пише ікони на деревині з ящиків з-під боєприпасів, які привозять із передової.

Як повідомляють у Рівненській обласній державній адміністрації деякі дошки посічені осколками, інші — пробиті кулями. А Ніна Августін зображує на цих понівечених війною дошках лики святих і янголів.

"Насправді схожий проєкт реалізовує подружжя київських художників. Мені ця ідея запала в душу. І я теж вирішила спробувати. Звернулася до волонтерів, тож вони передали ящик з-під боєприпасів. Розбирати його доволі непросто. Також доводилося і осколки з дерева витягала. Потім обробила його миром, яке дав мені священник і почала писати, - розповіла Ніна Августін. – Деякі з ікон я обклеюю тканиною з військової форми. Її теж дають волонтери".

На сьогодні художниця створила вже 6 таких образів. Один із них зараз на передовій. Пані Ніна поїхала у село Острожець на вшанування пам’яті захисника, який загинув в Іловайському котлі (то були роковини його смерті). Туди прибули і його побратими. Саме їм жінка передала ікону "Ісус Христос в терновому вінці".

Ще одну роботу з цієї серії Ніна Августін передала на благодійність. Інші 4 ікони прикрашають Свято-Михайлівську церкву в Млинові.

"Ідея в тому, щоб показати: те, що несло війну та смерть, може перетворюватися на духовність і життя", - пояснює Ніна Августін.

До слова, художниця є авторкою серії полотен "Українська Голгофа". Це портрети бійців із Млинівського району, які загинули у російсько-українській війні на Сході нашої держави. Їх жінка подарувала родинам захисників.

 

 

Читати також