Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Київські хірурги врятували життя немовляти у Рівному

У Рівненському перинатальному центрі медики вперше провели операцію малюку. Дитина народилась недоношеною. Вік немовляти на момент оперативного втручання - 30 днів.

Інформує Газета "Медичний вісник+"

Як розповіла заступник головного лікаря з неонатології КП «ОПЦ» РОР Галина Ковальова, дитина народилася у їхньому закладі передчасно, на 31 тижні вагітності, з вагою 1490 г. Медики змушені були провести екстрений кесарів розтин, оскільки існувала загроза життю малюка. Він мав серйозні вроджені патології, був у важкому стані та не міг самостійно дихати.

Як виявилося, новонароджений малюк мав таке ускладнення недоношеності, як відкрита артеріальна протока. Зазвичай вона закривається після народження дитини упродовж перших діб життя, але цього так і не сталося. Медикаментозними методами допомогти йому було неможливо, потрібно було негайне оперативне втручання. Тож медики перинатального центру виріши звернутися по допомогу до спеціалістів Інституту серця.

"Ми вже багато років співпрацюємо з Інститутом серця, - розповідає Галина Ковальова. – Консультуємося з приводу складних випадків, при потребі відвозимо туди малюків на оперативне лікування. Проте цього разу було досить складно транспортувати дитину. І ми дуже раді, що київські фахівці відгукнулися на наше прохання та самі приїхали у Рівне".

Завідувач дитячого кардіохірургічного відділення Інституту серця Василь Карпенко та його колеги - кардіохіруг Володимир Вашкеба, лікар-кардіолог, спеціаліст з УЗ-діагностики Оксана Адаменко та анестезіолог Алла Колч вперше прооперували дитинку в обласному перинатальному центрі. Вже на наступну добу малюк почав самостійно дихати і його відключили від апарату ШВЛ. Наразі він почувається добре і його з мамою вже виписали додому.

Читати також