На Рівненщину цьогоріч кліматична зима прийшла раніше, ніж календарна. Температура повітря впала до нуля і нижче вже 19 листопада.
"За прогнозами фахівців Українського гідрометцентру, температура середньомісячна в грудні буде вищою на 1,5 градуси і має складати +0,0. Опади очікуються в межах норми - до 41 мм. За кліматичну норму визначено період 30-річний від 91 до 2020 року", - розповіла начальниця відділу метеорологічного прогнозування авіаметеостанції "Рівне" Вакулінська Ірина Володимирівна.
За словами пані Ірини, цьогорічна зима не буде виключенням і за підсумком буде теплішою за попередню.
"Але це не означає, що впродовж зими не буде різких сильних вторгнень арктичного повітря, коли температура буде опускатися значно нижче нуля. Якщо це буде, то класично ми чекаємо ці вторгнення вже з другої половини січня і впродовж лютого. Цей період у нас найхолодніший. Згідно статистики, найхолоднішим залишається за температурами січень місяць. Історичний мінімум, який був зафіксований на Рівненщині упродовж зими не перебито. Це -34,5 градусів у 1977 році у січня", - інформує начальниця відділу.
На Рівненщині, згідно аналізу фахівців, опади стали менш тривалими, але інтенсивнішими.
"Опади впродовж зими очікуються переважно у вигляді мокрого снігу та снігу. Не виключені змішані фази - типовою синоптичною ситуацією для цього є вихід південних циклонів, які ми спостерігали з 26 листопада по 3 грудня. Тоді спостерігались значні опади і накопичення снігу - утворення снігового покриву", - зазначила Ірина Вакулінська.
Якщо говорити про сніг, то сніговий покрив, за багаторічними даними, утворюється в другій половині листопада. Так і сталося цього року.
"Середня висота - 12,6 см. Зазвичай це друга-третя декада лютого. Максимальна висота, яка була у області - 50 см снігу. Відмічалась вона аж у 1966 році. Особливістю наших зим у останні роки стали часті відлиги. Підйом температури повітря вище нуля градусів. В середньому на Рівненщині у холодний весь період з грудня по лютий у нас - до 50 днів з відлигами. Типовими ситуаціями для їх виникнення є саме вихід південних циклонів", - наголосила фахівчиня.