Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Коли Чорна п`ятниця 2022 року: де українцям шукати найбільші знижки

В усьому світі Чорна п'ятниця (Black Friday)- це особливий період, коли в магазинах пропонують великі знижки на товари та проводять різноманітні розпродажі. У покупців з'являється гарний шанс заощадити та придбати вартісні речі за меншою ціною.

Коли Чорна п'ятниця 2022 року: готуємося до знижок

Традиційно Чорна п'ятниця відбувається одразу після популярного американського свята Дня подяки. Його святкують у США в останній четвер листопада. Тому 2022 року Чорна п'ятниця припадає на 25 листопада. Однак у кожному магазині додатково встановлюють, скільки днів триватимуть розпродажі. Тому вони можуть розпочатися ще на початку тижня і тривати до наступного понеділка. Його традиційно називають кіберпонеділком.

Історія Чорної п'ятниці: чому цей день носить таку назву

Що ближче до листопада, то частіше можна почути про Чорну п'ятницю та мегазнижки, які чекають на покупців у цей період. Наприклад, минулого року на Black Friday в США 88 млн осіб робили покупки онлайн, а середній чек американця становив $430. А за даними одного з найбільших українських ритейлерів Rozetka, 2020 року кожен українець придбав у середньому 1,59 одиниці товару та в середньому сплатив 1 539 гривень.

В багатьох магазинах розмір знижки може доходити до 90%. А тому недивно, що на Чорну п'ятницю чекають з особливим нетерпінням.

В США та інших країнах світу саме з Чорної п'ятниці починається період традиційних різдвяних розпродажів. Акції спочатку проводили лише у Сполучених Штатах, вони набули популярності на East Сoast у 1960-х роках. А вже в 1980-х листопадовий цінопад вийшов за межі цієї країни і отримав свою загальноприйняту назву.

Перший розпродаж було винайдено задовго до Black Friday - у штаті Пенсільванія молодиком Френком Вулвортом, який працював у місцевому магазині. На той час не існувало цінників, тому продавці самостійно виставляли ціни на свої товари. Вулворту цей обов'язок не подобався, тому одного разу він наважився на серйозний крок: почав розпродувати сезонні товари по 5 центів. Такий цікавий підхід приніс маленькій лавці чималий комерційний успіх.

Френк Вулворт скористався своїм успіхом та започаткував велику торговельну мережу Woolworth, якій ми маємо завдячувати сучасним шопінгом - супермаркети та дискаунтери пішли саме звідти.

Згодом продавці зрозуміли, що найбільший прибуток від розпродажів вони отримують перед різдвяними святами (у США - 25 грудня), адже в цей час люди скуповують подарунки для своїх близьких і друзів. Звідси пішла традиція починати Чорну п'ятницю після Дня подяки, даючи покупцям місяць до Різдва.

Чому ж п'ятницю охрестили "чорною"? За однією з версій, назва з'явилася через патрульних США. Річ у тому, що в період великих знижок в магазинах спостерігається справжній ажіотаж, збільшується кількість і тривалість заторів, а між покупцями часто назрівають бійки.

Згодом у американців з'явилася ще одна версія походження назви "Чорна п'ятниця". Її пов'язують з ідіомою "in the black", яка означає "позитивний баланс" у бухгалтерській книзі (у США витрати позначають червоним кольором, а прибутки - чорним). Тобто магазини вийдуть у плюс після розпродажів.

Цікаво, що у Сполучених Штатах навіть намагалися змінити назву на "Велика п'ятниця", але такий варіант не прижився.

Чорна п'ятниця 2022 року в Україні: акції та знижки в магазинах

В Україні Чорна п'ятниця 2022 року в більшості магазинів розпочнеться в ніч проти 25 листопада. Однак багато торговельних площадок будуть знижувати ціни на товари ще раніше:

 • в магазині Фокстрот Чорна п'ятниця 2022 року триватиме від 21 до 30 листопада;
 • Rozetka обіцяє покупцям грандіозні знижки (до -65%), однак дати поки невідомі;
 • мережа торгових магазинів Епіцентртакож пропонує знижки - тут вони розпочнуться 22 листопада і закінчаться 28 листопада, а розмір знижки становитиме до -90%;
 • в Ельдорадо можна буде придбати електроніку на Чорну п'ятницю (25 листопада), а знижки досягнуть -70%;
 • проведе розпродажі також і магазин Алло, однак точні дати акції поки невідомі;
 • техніку та електроніку зі знижками до -50% пропонує також Comfy в період від 21 до 28 листопада;
 • в магазині Жжук також заплановані знижки, стартує Чорна п'ятниця тут в ніч проти 25 листопада;
 • у Watsons Чорна п'ятниця триватиме від 22 до 28 листопада, тут пропонують знижки на товари до -70%;
 • купити меблі на Чорну п'ятницю 2022 можна в Jysk - тут вона розпочнеться 21 листопада і триватиме до 30 листопада, а товари можна буде купити зі знижкою до 70%;
 • в Moyo знижки на Чорну п'ятницю 2022 почнуться саме 25 листопада, але про розмір знижки ще невідомо;
 • а ось одяг на Answer.ua зі знижками на Чорну п'ятницю вже можна купити, акція триватиме до 28 листопада включно, а розмір знижки - до 70%;
 • розпочалася вже Чорна п'ятниця 2022 в Eva, тут знижки також сягають 70%, а акція триватиме до 27 листопада.

Лайфгаки до Чорної п'ятниці: як не переплатити

На Чорну п'ятницю потрібно бути максимально уважним, щоб не переплатити за товари. Тож запам'ятайте кілька важливих порад:

 • заздалегідь підпишіться на розсилку бажаного ритейлера;
 • створіть облікові записи на великих торговельних площадках, щоб потім не витрачати час;
 • вивчайте ціну на товар протягом тривалого періоду;
 • краще не купуйте невідомі бренди, навіть якщо вони з великою знижкою;
 • серед товарів зі зниженою ціною часто виставляють застарілі моделі пристроїв, тому вивчайте інформацію;
 • зробіть список магазинів, де є потрібний вам товар;
 • створіть свій список бажань (тобто перелік товарів, які ви б хотіли придбати на Чорну п'ятницю);
 • шопінг краще починати онлайн - ще до відкриття фізичних магазинів;
 • дивіться не на знижку, а на ціну;
 • звертайте увагу на правила повернення товару;
 • подумайте, яку суму ви готові сплатити (заздалегідь переведіть кошти на карту для оплати онлайн, додавши до неї 10-15%), так ви не переплатите;
 • не забудьте про доставлення товару, тому вивчіть умови в кожному магазині.

Також запам'ятайте, що за законом ви маєте право повернути куплену річ протягом 14-ти днів (якщо у вас залишився чек) за наявності браку на товарі.

Читати також