Рівне Медіа

Коли та як країни ЄС планують відкрити свої кордони для туристів

Фото - Укрінформ

Євросоюз має намір поступово знімати обмеження на перетин кордонів всередині шенгенської зони, а також для іноземних громадян, але це не буде швидким процесом. Про це йдеться у спільній пропозиції президента Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн та президента Європейської ради Шарля Мішеля, пише "Європейська правда".

Керівники ЄС пояснюють, що закриття кордонів вже не може бути ключовим заходом для стримування епідемії.

"Поширення вірусу більше не може стримуватися за допомогою кордонів, а дії, що вживаються у ізоляції, мають все менший ефект", - йдеться в документі.

Зазначається, що заходи зі стримування епідемії, а також їхнє поступове послаблення, впливає не тільки на охорону здоров’я, але також на виробничі ланцюжки та на національні та транскордонні транспортні системи, які необхідні для забезпечення вільного пересування людей, товарів та послуг. Саме тому в ЄС вважають за необхідне взяти на озброєння "поетапний підхід до відкриття внутрішніх та зовнішніх кордонів, результатом якого має бути відновлення нормального функціонування Шенгенської зони".

У документі нема жодних чітких дат чи вказівок стосовно часу, однак у Брюсселі пояснюють, що швидкого відновлення Шенгену не буде.

"Відкриття кордонів – це питання довготермінове", - наголосила Урсула фон дер Ляєн, представляючи у середу спільну пропозицію у пресцентрі Єврокомісії.

Як відомо, раніше Єврокомісія пропонує продовжити обмеження на в'їзд іноземців до ЄС до 15 травня, однак з нових заяв виходить, що цей термін, скоріш за все, буде продовжений.

На першому етапі мають бути поступово відкриті внутрішні кордони ЄС, залежно від епідемічної ситуації у кожній країні.

"Обмежувальні заходи на кордонах мають зніматися координованим чином. Якщо ми не будемо діяти узгоджено, ми можемо отримати новий спалах захворюваності", - пояснила президентка Єврокомісії.

Вже після того очікується зняття обмежень для держав за межами ЄС, включно із Україною.

"Відкриття зовнішніх кордонів та доступ не громадян ЄС має відбутися на другій фазі, це рішення має брати до уваги поширення вірусу за межами ЄС", - йдеться у офіційному документі президентів  ЄК та Євроради.

Читати також