Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ковідна тисяча є, але витратити її не можна: коли мешканці Рівненщини зможуть скористатись грішми за вакцинацію

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

Українці, які пройшли повний курс вакцинації від коронавірусу, можуть отримати від держави тисячу гривень. Зробити це можна, залишивши відповідну заяву у застосунку «Дія», перед тим підтягнувши свій ковідний сертифікат.

Потому у банку, який – ви обираєте самостійно, для вас відкриють картку для отримання тисячі за вакцинацію.

Ці кошти будь-де витратити теж не можна. Вони розраховані на допомогу бізнесу, який в період карантину постраждав від обмежень. Так, це книжкові, спортзали, кінотеатри, розважальні комплекси. Також можна придбати квитки на потяги, люди, старші 60-ти років, можуть розрахуватись ними в аптеках тощо.

Та не всі українці можуть отримати та скористатись цими грішми. Причина – у технічних можливостях мобільних телефонів.

Щоби розрахуватись карткою єПідтримки, ваш смартфон повинен підтримувати зв'язок малого радіуса дії (NFC). Така функція є переважно у новіших смартфонах.

Тож люди, які мають «кнопковий» телефон чи смартфон старішого зразка, розплатитись ковідною тисячею – не можуть.

Перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін зазначив, що нині працюють над механізмом, аби всі без винятку могли скористатись тисячею за вакцинацію. За його словами реалізувати це планують в період липня-вересня цього року.  

«Є звернення громадян, які не мають смартфона. Механізм подачі заяви та отримання допомоги в рамках програми єПідтримка для осіб буде реалізовано. Попередньо це планується у третьому кварталі 2022-го року. Це буде наступний етап реалізації програми єПідтримка», - зазначив Сергій Подолін.

Читати також