Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Кухонну шафку з півником з Бородянки передали музею Революції Гідності

Кухонну шафку з керамічним півником, які дивом вціліли під час бомбардувань у Бородянці, стали надбанням музейного фонду України. Їх демонтували з аварійного будинку та передали музею Революції Гідності. 

Про це повідомляє Національний музей Революції Гідності

- Проведено культурну "спецоперацію" з музеєфікації легендарної кухонної шафи та збереження всього її вмісту. Відсьогодні вона перебуває у фондах Національного музею Революції Гідності. Разом із шафою передано декоративного керамічного півника, який вистояв під час вибуху рашистської авіабомби, - йдеться у повідомленні. 

Як зазначається, шафка та півник стали одним із символів стійкості українців.

- Уціліла там, де шансів, здавалося б, жодних. З усім своїм вмістом: порцеляновим посудом, скляними віконцями дверцят, баночками для спецій, традиційними сувенірами. І навіть керамічною декоративною посудиною для напоїв у вигляді півника, виготовленою у 1960-х роках видатними майстрами художньої кераміки із Василькова Валерія та Надії Протор’євих.

Як зазначається, шафка та півник стали одним із символів стійкості українців.

 

Читати також

22.05.2022 СБУ затримала російського агента, який намагався проникнути до лав ЗСУ

Як зазначається, мешканець Київщини був завербований ворогом на початку повномасштабної агресії рф. Під час тимчасової окупації одного з населених пунктів він орієнтував загарбників на місцевості, збирав дані про дислокацію українських військ і давав «наводку» щодо адрес проживання колишніх учасників АТО. Крім цього, зловмисник «підказував» окупантам місця для прихованого розміщення ворожої техніки поблизу соціальної інфраструктури та житлових будинків. Після деокупації населеного пункту російський агент отримав інше завдання і добровільно звернувся до місцевого військкомату щодо призову та зарахування до однієї з військових частин. Втім співробітники СБУ викрили ці плани і затримали зрадника. Наразі йому повідомлено про підозру у вчиненні злочину та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.