Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Куріння кальяну провокує туберкульоз та рак легенів

Влітку, особливо біля набережних та на терасах кафе, дуже часто пропонують послугу – покурити кальян, інформує Українська правда життя.

Популярність кальяну пов’язана з приємним смаком та розслабленням.

І хибним уявленням про те, що його куріння не шкодить людині, розповідають у Центрі громадського здоров’я.

Чому куріння кальяну шкодить здоров’ю?

При курінні кальяну в організм людини потрапляє багато  чадного газу (монооксиду вуглецю), що призводить до проблем із серцево-судинною системою, кисневого голодування з можливими запамороченнями.

У Міністерстві охорони здоров’я  стверджують, що дим кальяну шкідливіший за сигаретний. Люди, що курять кальян півгодини, отримують в десятки разів більше токсичних та канцерогенних речовин, ніж під час споживання тютюнових виробів.

Вчені з Каліфорнійського університету провели дослідження впливу куріння кальяну на людину. Участь у дослідженні брали молоді люди, які не курять сигарети. З'ясувалося, що куріння кальяну підвищує частоту серцебиття та середній артеріальний тиск.

  • Кальянний дим підвищує ризики розвитку раку легень, респіраторних хвороб, захворювань ротової порожнини. 
  • У вагітних підвищуються ризики передчасних пологів.
  • Куріння кальяну шкодить здоров’ю оточуючих.

Різноманітні канцерогени, чадний газ та тверді часточки, які виділяються в повітря, можуть становити серйозну загрозу для людей, які їх вдихають. Тому перебувати у приміщенні, де курять кальян, небезпечно.

У людей, що курять кальян, також більші ризики зараження інфекційними хворобами:

  • туберкульозом;
  • герпесом;
  • гепатитом.

Від передачі цих захворювань не рятує змінний мундштук, оскільки основні мікроби "живуть" саме у колбі та шлангу. Вони не стерилізуються у громадських закладах після кожного сеансу куріння.

До слова, в  2012 році Верховна Рада заборонила паління тютюну у закладах громадського харчування. 

У тому ж році почав діяти Закон № 4844-VI, який забороняє куріння електронних сигарет, кальянів та інших тютюнових виробів у громадських та на робочих місцях, зокрема у всіх приміщеннях закладів ресторанного господарства.

За законом, кожен споживач має право захистити себе від тютюнового диму в будь-якому закладі громадського харчування, написавши скаргу до Держпродспоживслужби. Але наразі сторінка, де можна залишити скаргу, не працює.

 

Читати також