Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Ловлять "павуком" і "жерлицями": на Рівненщині виявили браконьєрів на рибу

Фото з відкритих джерел, ілюстративне.

У період з 14 по 26 січня 2022 року державні інспектори Рівненського рибоохоронного патруля зафіксували 47 порушень законодавства у сфері охорони водних біоресурсів. Про це повідомили на ФБ-сторінці установи.

«За даний період складено 34 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства), два - за ч. 1 ст. 188-5 КУпАП (невиконання законних розпоряджень чи приписів посадових осіб органів, які здійснюють державний контроль у галузі охорони навколишнього природного середовища, використання природних ресурсів, радіаційної безпеки або охорону природних ресурсів) та два акти виявлення та вилучення безхазяйного майна. Крім того, на порушників накладено 3 417 грн штрафів», - повідомив заступник керівника Рівненського рибоохоронного патруля Олександр Новак.

Для прикладу, 19 січня 2022 року Рівненській рибоохоронний патруль задокументував порушення правил рибальства. Інцидент стався на березі р. Устя, поблизу с. Зозів Рівненського району Рівненської області. Чоловік мав намір здійснити вилов водних біоресурсів забороненими промисловим знаряддям лову – «павуком».

Проте, завдяки оперативності рибоохоронного патруля, громадянин не встиг завдати шкоди рибному господарству. На особу було оформлено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 3 ст. 85 КУпАП.

24 січня 2022 року задокументовано два адмінматеріали на суб’єктів аквакультури, які у період з 01 січня по 10 січня 2021 року не надали до Рівненського рибоохоронного патруля звітної інформації за формою № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2020 рік». Внаслідок вчинення дій користувачі порушили ч. 2 ст. 5 ЗУ «Про аквакультуру» та недотримались вимог встановлених в звіті форми № 1А-риба (річна) «Виробництво продукції аквакультури за 2020 рік». На осіб було оформлено протоколи за ст. 188-5 КУпАП.

25 січня 2022 року інспекторським складом під час проведення рибоохоронного роботи на р. Путилівка, поблизу с. Мочулки Рівненського району Рівненської області задокументовано два порушення природоохоронного законодавства. Так, викрито громадян, які ловили рибу, використовуючи жерлиці у кількості 20 штук, чим порушували Правила рибальства. На громадян складено чотири адмінпротоколи за ч. 3 ст. 85 КУпАП та накладено відповідні штрафні санкції.

Рівненський рибоохоронний патруль вкотре закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії» відомства: (067) 540 53 90.

Довідкова інформація:

Жерлиця - це живцева снасть для лову хижих видів риб, таких як: щука, судак, сом, окунь тощо. Повідомляємо, любительський лов риби в зимовий період дозволяється зимовими вудками із блешнею вертикального блешніння з гачком, не більше №10, мормишкою, наживною і живцевою снастями. Загальна кількість гачків на водоймах загального користування не повинна перевищувати п’ять на рибалку, а на водоймах, де впроваджено платне рибальство – не більше десяти на одну особу. Нагадуємо, що п.4.7 Правил рибальства передбачає, що застосування живої насадки - живця на рибальських снастях дозволяється із числа тих видів риб, які не перелічені в додатку правил.

Читати також