Рівне Медіа
Словацького 4-6 Рiвненська область, Рiвне
+380676111844

Львівські хірурги 10 годин рятували ногу військового з Рівного, який наступив на міну

Фото - zaxid.net

У одній з лікарень Львівщини провели надскладну операцію.

Про це пише zaxid.net

Відомо, що хірурги львівської лікарні св.Пантелеймона протягом 10 годин рятували ногу 28-річному військовослужбовцю з Рівного.

Військовий боронив Україну під Мар'їнкою, однак 5 квітня наступив на протипіхотну міну, внасліодок чого отримав дуже важкі травми, втратив праву ногу, а ліву лікарі намагаються йому врятувати.

Богдан, так звати захисника, уже пройшов чимало операцій. Все його тіло після вибуху було посічене осколками.

Спочатку бійця рятували лікарі в Кураховому, Покровську, згодом – у Дніпрі і Вінниці, а 15 квітня він прибув до Львова.

«У бійця було мінно-вибухове поранення, яке призвело до травматичної ампутації правої ноги і масивного дефекту м’яких тканин лівої ноги з оголоненням кістки та багатоуламковим переломом велико-та малогомілкових кісток. Іншими словами, у Богдана вирвало величезний шматок м’яких тканин, через те оголилася кістка, яка до того ж мала складні переломи», – каже завідувач першого хірургічного відділення лікарні Гнат Герич.

За словами лікаря, раніше подібні травми були показами для ампутації, однак лікарі борються, щоб врятувати ногу захиснику.

«Для бійця дуже важливо врятувати ногу для майбутнього протезування. Маючи одну свою кінцівку, він впевненіше почуватиметься з протезом, зможе більш функціонально жити», – каже хірург.

Операція тривала 10 годин. За цей час хірурги використали метод мікрохірургічної трансплантації м’яких тканин, який при схожих пораненнях показав хороші результати і врятував кінцівки захисникам.

Зі спини пацієнта хірруги взяли клапоть м’яких тканин разом з дрібними судинами (розміром до 1 мм) і пересадили його на відкриту ділянку ноги, а дрібні судини під мікроскопом зшили з судинами ноги для кровопостачання пересадженого м’яза.

Тобто, закрили оголену ділянку кістки, а саму кісту, аби загоїлися переломи, зафіксували за допомогою апарата зовнішньої фіксації.

Попереду на бійця чекає непросте лікування. Сам Богдан та лікарі налаштовані на боротьбу за життя.

 

Читати також